Broken Clouds

15°C

Kołobrzeg

4 października 2023    |    Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary
4 października 2023    
    Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Wieniec z Dygowa na dożynki prezydenckieWieniec dożynkowy wykonany z naturalnych składników pochodzących bezpośrednio z pól, łąk, ogrodów i sadów gminy Dygowo będzie walczyć o nagrodę Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w Spale (10-11 września). Kompozycję przygotowała Gromada Sołecka „Dygowianie”.


Projekt wieńca został wybrany i zaakceptowany jednogłośnie przez Gromadę Sołecką „Dygowianie” już wiosną tego roku i od tego czasu grupa przystąpiła do działania. Panie zbierały z pól zboża, kwiaty i zioła, wiążąc je w małe pęczki. Panowie w tym czasie zajęli się przygotowywaniem stalowej konstrukcji wieńca.

Przygotowany na konkurs wieniec ma kształt korony. Do jego wyplatania „Dygowianie” użyli kłosów pszenicy, żyta, owsa, jęczmienia, prosa oraz lnu.  Całość przyozdobiono ziołami – melisą, miętą, lawendą, szałwią oraz kwiatami – suszkami, aksamitkami, słonecznikami. Wykończenie wieńca stanowią dary z ogrodów i sadów – jabłka, gruszki, winogrona.

W skład Grupy Sołeckiej „Dygowianie” wchodzą lokalni twórcy, artyści, osoby związane z rolnictwem, nauczyciele i emeryci. Ich wspólną cechą jest chęć do działania na rzecz lokalnej społeczności. Szefem gromady i zarazem jej dobrym duchem jest sołtys sołectwa Dygowo Wojciech Galek.

Pomorze Zachodnie będzie też promować swoje kulinarne specjały także na stoisku w Miasteczku Regionów, gdzie spróbujemy krówek szczecineckich, paprykarza szczecińskiego, chleba szczecińskiego, miodów, wędlin, chleba ze smalcem, ogórka kołobrzeskiego i pierników szczecińskich.

Dożynki Prezydenckie odbędą się 10-11 września 2015 roku w Spale w województwie łódzkim.

Wieniec z Dygowa na dożynki prezydenckie

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama