Light rain

16°C

Kołobrzeg

23 maja 2024    |    Imieniny: Iwona, Michał, Dezyriusz
23 maja 2024    
    Imieniny: Iwona, Michał, Dezyriusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Kolejna Biesiada Łososiowa za nami [foto]

Wpisana w tradycję "Biesiada Łososiowa" 21 lipca br. przyciągnęła do Dygowa tłumy uczestników, wędkarzy, sportowców oraz turystów. W otwartych zawodach wędkarskich wzięło udział 122 wędkarzy z całego kraju. Niestety, podczas kilkugodzinnych zmagań, żadnemu z zawodników nie udało się złowić upragnionego łososia! Decyzją organizatora imprezy część nagród rozlosowano wśród wędkarzy,  trafiły w ręce szczęściarzy!

Równolegle z zawodami wędkarskimi przebiegały VII zawody "triathlonowe" pn. "gonitwa łososiowa". Ostatecznie 62 zawodników zmagało się na trasie „gonitwy”:  rower - ok. 12 km, kajak - ok. 4 km i bieg – ok. 5 km. Wyniki najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach przedstawiają się następująco:

KATEGORIA OPEN MĘŻCZYZN:
1. Norbert Borzęcki –  1:05:53
2. Rafał Iwanowski – 1:08:23
3. Marcin Basiukiewicz –1:08:32

KATEGORIA OPEN KOBIET:
1. Katarzyna Krupiak -  1:17:10
2. Agnieszka Braun -  1:17:57
3. Monika Kubiak  - 1:25:25

KATEGORIA MISTRZOSTWA  GMINY DYGOWO MĘŻCZYZN:
1. Mariusz Kisiel  -  1:13:19
2. Sebastian Łopiński -  1:17:40
3. Damian Skotnicki  -  1:18:50

KATEGORIA MISTRZOSTWA GMINY DYGOWO KOBIET:
1. Agnieszka Braun - 1:17:57
2. Anna Lesiak  - 1:26:03

KATEGORIA PARY:
1. Emila Wolińska -  01:13:10
   Andrzej Woliński -  01:13:09
    
2. Anita Strojek -  01:19:49
    Krzysztof Gruchała -  01:18:01

3.  Marlena  Pstrągowska - 01:20:42
     Marcin  Pstrągowski - 01:20:42

Każdy z zawodników biorących udział w "gonitwie" otrzymał pamiątkowy medal i dyplom, a zawodnicy którzy stanęli na podium otrzymali „czeki” i nagrody rzeczowe. Po zakończeniu i podsumowaniu zawodów wędkarskich oraz sportowych rozpoczęto biesiadowanie. Atmosfera na placu przy "pomniku łososia" była jak zawsze wyjątkowa. Plac Wolności witał zmęczonych łowców i zawodników pyszną kuchnią z "zupą łososiową po dygowsku" na czele. Można było skosztować również wędzonego łososia prosto z wędzarni. Dla najmłodszych uczestników imprezy przygotowano kącik zabaw z konkursami, zabawami i stoiskiem interaktywnym. Na scenie zaprezentowały się zespoły „Dygowianie" i „Mayol”. Głównym punktem wieczornej części programu był koncert disco polo zespołu "Spontan”, który porwał do tańca wybuchową mieszanką muzyczną. Po koncercie do późnych godzin nocnych trwała zabawa taneczna pod chmurką z zespołem "Music Line".

Sponsorami tegorocznej edycji byli:
Wytwórnia Sprzętu Wędkarskiego w Kołobrzegu "Węd-Sport" Stefan Przychoćko,  "Jaxon" Poznań, F.H.U. Ewa-Dekor Tomasz Skotnicki Dygowo,  Bank Spółdzielczy w Białogardzie Oddział Dygowo,  Przedsiębiorstwo „PolaMare” z Dygowa.

Organizatorzy składają podziękowania sponsorom oraz wszystkim jednostkom, które społecznie zaangażowały się w przeprowadzenie zawodów wędkarskich jak i „gonitwy łososiowej”, a przede wszystkim:  Towarzystwu Przyjaciół Rzek Parsęty, Błotnicy i Dębosznicy,  Jednostkom Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu Gminy, Portowej Ochotniczej Straży Pożarnej „TRYTON” Kołobrzeg, Klubowi siatkarskiemu  „GROT” Dygowo, sołectwu Dygowo z sołtysem Wojciechem Galkiem na czele.
reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama