Overcast Clouds

16°C

Kołobrzeg

12 kwietnia 2024    |    Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor
12 kwietnia 2024    
    Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Czy powstanie żłobek w Dygowie?

Budynek gminny przy ulicy Głównej 12 w Dygowie być może zmieni swoje przeznaczenie. Znajdujący się w nim oddział przedszkolny niebawem przeniesiony zostanie do nowego obiektu przy ulicy Kolejowej. Gmina Dygowo ma plany dotyczące uruchomienia tu pierwszego w gminie żłobka. W dniu dzisiejszym odbyła się wizja terenowa z projektantem, który zapoznał się funkcjonalnością obiektu, jego stanem technicznym oraz planami Gminy Dygowo. Po analizie przedstawiona zostanie ocena możliwości adaptacji budynku na żłobek.

O szanse na powstanie żłobka w Dygowie zapytano wójta Gminy Dygowo, Grzegorza Starczyka.

Myślę że szansa jest, ale może wszystko po kolei. Pierwszym krokiem do tego abyśmy mogli uruchomić żłobek jest przeniesienie przedszkola na nowy obiekt i to nastąpi mam nadzieję już na przełomie lutego i marca, potem będziemy musieli wykonać odpowiednie prace adaptacyjne. Jeżeli uda nam się uzyskać dofinansowanie na uruchomienie żłobka to wydaje się ,że jest to realne do zrobienia, aczkolwiek powiem tak, dzisiaj to tylko jakby zrobiony został pewien kroczek w tą stronę. Na pewno dużo więcej będę mógł powiedzieć w późniejszym terminie. Niemniej działania moje są takie, abyśmy dążyli do tego, aby pierwszy żłobek w gminie Dygowo został uruchomiony.

Czy znane jest zapotrzebowanie ilości miejsc w żłobku?

Jesteśmy na takim etapie, że można powiedzieć w trakcie. Pierwsze co chcemy wiedzieć na ten moment to co mamy do zaproponowania naszym mieszkańcom. To jest bardzo ważne żebyśmy wiedzieli, że ten żłobek będziemy mogli uruchomić dla określonej liczby dzieci. Od tego musimy zacząć, bo nie będziemy ogłaszali naborów, jeśli nie będziemy wiedzieli, że ilość miejsc jest taka a nie inna. Będziemy działać dwutorowo, ale pierwsze co musimy wiedzieć to ile tych miejsc możemy w żłobku uruchomić tutaj w Dygowie, od tego zaczynamy. Odbyło się spotkanie z panią projektant, której zadaniem będzie zrobienie odpowiedniej adaptacji dostosowania tego obiektu właśnie do żłobka. Oczywiście są odpowiednie przepisy, które określają ilość potrzebnej przestrzeni na jedno dziecko. Myślę więc, że to z tego nam dokładnie wyjdzie ta liczba.

Jakie mogą być koszty adaptacji budynku na żłobek ?

Powiem tak to wszystko zależy od zakresu wszystko zależy od tego zakresu natomiast jak będziemy znali zakres tej adaptacji będziemy na pewno wnioskowali o środki zewnętrzne. Tutaj nie ukrywam, że liczę na program „Maluch plus” bo z tego źródła jest szansa na pozyskanie dofinansowania na przeprowadzenie w pierwszej kolejności remontu czyli dostosowania, a w drugiej kolejności uruchomienie i utrzymanie żłobka.

gminadygowo.pl

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama