Clear Sky

16°C

Kołobrzeg

25 czerwca 2024    |    Imieniny: Dorota, Łucja, Wilhelm
25 czerwca 2024    
    Imieniny: Dorota, Łucja, Wilhelm

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Dygowie uroczyście otwarte! [wideo]

Stoi oto dzisiaj przed Państwem szczęśliwy człowiek, szczęśliwy samorządowiec, bo oto dzisiaj tutaj w Dygowie, spełnia się jedno z moich zawodowych marzeń, otwieramy piękny obiekt, który jest siedzibą Domu Kultury. Tymi słowy wójt Gminy Dygowo Grzegorz Starczk rozpoczął swoje wystąpienie na głównej sali nowo otwartego obiektu przy ulicy Kolejowej w Dygowie.

Z całą pewnością wójt, radni poprzedniej i obecnej kadencji, ale przede wszystkim mieszkańcy gminy Dygowo mogą być dumni z tak okazałego budynku, który nie ogranicza się tylko do funkcji związanych z kulturą. Funkcjonuje w nim już przedszkole, niebawem swoją siedzibę będą mieli tu sportowcy, klub seniora, a od połowy marca ruszy nowoczesna kuchnia i restauracja. Na ostatniej kondygnacji dostępne będą pokoje gościnne i taras widokowy.

Dumni również mogą być ci, którzy ten obiekt zaprojektowali i wybudowali oraz ci którzy czuwali na całym procesem inwestycyjnym i budowlanym. Projekt wykonało biuro architektoniczne AMANDES ARCHITEKTURA Aneta Mandes-Woźniak, a obiekt wybudowała firma Usługi remontowo-budowlane URB Sebastian Iwicki. Szczególnie warto podkreślić trud firmy wykonawczej, która od lutego 2022 roku musiała zmagać się z szeregiem trudności rynkowych będących konsekwencją wojny w Ukrainie. Te trudności przełożyły się także na budżet inwestycji, który Gmina Dygowo udźwignęła. Ze strony urzędu gminy nad inwestycją czuwały Izabela Płomińska i Paulina Gałyga, nadzór inwestorski pełnił Tomasz Tatarski, a kierownikiem budowy był Artur Koziołko.

Satysfakcję z oddanej mieszkańcom gminy Dygowo inwestycji może mieć Rząd RP. Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program, w ramach którego Gmina Dygowo otrzymała bezzwrotne środki w kwocie 8,5 mln złotych, bez których nie było by możliwości zacząć budowy Domu Kultury. Środki zostały dobrze wykorzystane. Wójt Grzegorz Starczyk podczas wczorajszej uroczystości podziękował Posłowi RP Czesławowi Hocowi za pomoc okazaną Gminie Dygowo w sprawach inwestycji, wręczając pamiątkowy medal.

Poniżej relacja z części oficjalnej i artystycznej otwarcia Domu Kultury w Dygowie.

foto/info Gminadygowo.pl

 

 

 

 

 

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama