Scattered Clouds

16°C

Kołobrzeg

30 września 2023    |    Imieniny: Wera, Zofia, Honoriusz
30 września 2023    
    Imieniny: Wera, Zofia, Honoriusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Ślubowanie najmłodszych druhów OSP w Dygowie

4 marca  w świetlicy wiejskiej w Dygowie odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Dygowie. Przed rozpoczęciem posiedzenia najmłodsi członkowie OSP Dygowo z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej oraz dwóch dorosłych członków –czynny i wspierający złożyli ślubowanie na sztandar jednostki. Następnie prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kołobrzegu – dh Mirosław Zalewski oraz zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Kołobrzegu st. kpt. Krzysztof Azierski wręczyli medale i odznaczenia. Gratulacje wyróżnionym członkom OSP Dygowo złożył wójt Gminy Dygowo Grzegorz Starczyk i prezes OSP Dygowo dh Marcin Tekiel.

Tradycją marcowych zebrań w jednostce OSP w Dygowie jest obdarowywanie kwiatkiem i upominkiem druhen i druhów z okazji Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzny. Tak też było i tym razem, najpierw druhowie druhnom wręczyli kwiatek i upominek , następnie druhny wręczyły druhom upominek.

Następnie odbyło się planowe posiedzenie na którym zarząd OSP Dygowo przedstawił sprawozdanie z działalności jednostki i sprawozdanie finansowe za rok 2022. Komisja rewizyjna nie wniosła uwag co do działalności jednostki i wystąpiła z wnioskiem o udzielenie absolutorium. W wyniku głosowania Zarząd OSP Dygowo za okres sprawozdawczy otrzymał jednogłośne absolutorium.

Medale za zasługi dla pożarnictwa otrzymali:

Złoty medal za zasługi dla pożarnictwa: dh Jarosław Winiarski, dh Wojciech Różycki.

Srebrny medal za zasługi dla pożarnictwa: dh Jerzy Dymecki ,dh Łukasz Łomański, dh Szymon Skiba, dh Marcin Dziuba, dh Marcin Andrusieczko, dh Krzysztof Gruchała oraz dh Antoni Lipiński, który aktualnie może pochwalić się najdłuższym stażem członkowskim tj. 55 lat w szeregach OSP Dygowo.

Brązowy medal za zasługi dla pożarnictwa: dh Krzysztof Wołodkowicz , dh Dariusz Kołodziej.

foto Marek Kawęcki gminadygowo.pl

 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama