Broken Clouds

18°C

Kołobrzeg

17 czerwca 2024    |    Imieniny: Albert, Laura, Adolf
17 czerwca 2024    
    Imieniny: Albert, Laura, Adolf

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Otwarcie nowej remizy OSP w Piotrowicach [foto/wideo]

W sierpniu ubiegłego roku , gdy poseł Czesław Hoc przekazywał społeczności Piotrowic symboliczny czek na finansowanie budowy remizy OSP, druhna Marlena Brzezińska i prezes dh Mateusz Marczyk wyrazili przekonanie, że za rok będzie można spotkać się na otwarciu nowej remizy OSP w Piotrowicach. Tak też się stało. Tylko 416 dni upłynęło od chwili , kiedy wszystko było jeszcze marzeniem. 23 września 2023 roku nowa remiza w Piotrowicach została przekazana druhom Ochotniczej Straży Pożarnej i będzie służyć lokalnej społeczności Piotrowic, Kłopotowa i Włościborza , a w razie konieczności w innych miejscowościach gminy i powiatu. Pełnie szczęścia strażaków dopełniło użyczenie wozu bojowego z Dygowa, który w ćwiczeniach i akcjach zapewni profesjonalne działania.

Uroczystość przekazania remizy i wozu bojowego odbyła się na placu przed nowo wybudowaną remizą. Gości wydarzenia powitał prezes OSP Piotrowice Mateusz Marczyk, który również przedstawił 75- letnią historię jednostki aż do dnia w którym można celebrować oddanie nowej remizy społeczności Piotrowic i okolic. Druh Marczyk podziękował za okazaną pomoc w pozyskaniu finansowania posłowi Czesławowi Hocowi , wójtowi Gminy Dygowo Grzegorzowi Starczykowi oraz wszystkim zaangażowanym w realizację inwestycji. Klucze do strażnicy i pojazdu przekazali poseł Czesław Hoc i wójt Grzegorz Starczyk. Remizę ,wóz bojowy i sprzęt strażacki poświęcił proboszcz parafii Wrzosowo ks. Grzegorz Jagodziński. Symboliczne przecięcie wstęgi dokonali: najmłodsi druhowie z Piotrowic - Kacper Szczytowicz i Wojtek Moćko, dh Mateusz Marczyk, poseł Czesław Hoc , wójt Grzegorz Starczyk i przewodniczący Rady Gminy Dygowo Jerzy Leszczyński.

Po oficjalnym otwarciu remizy głos zabrali goście. Tu trzeba zaznaczyć jeszcze jeden ważny moment uroczystości. Prezes zarządu oddziału gminnego OSP Marcin Tekiel w imieniu braci strażackiej podarował jednostce OSP Piotrowice figurę Św. Floriana, którą następnie poświęcił ks. Grzegorz Jagodziński.

 

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama