Broken Clouds

18°C

Kołobrzeg

27 maja 2024    |    Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan
27 maja 2024    
    Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Strażacy zorganizowali akcję dla chorej druhny Małgorzaty

Plac przy Gminnym Ośrodku Kultury w Dygowie był w niedzielę świadkiem poruszającego aktu solidarności. Wypełniony pojazdami strażackimi, które przybyły z gminnych jednostek oraz jednostek powiatu kołobrzeskiego i białogardzkiego, miejsce to stało się miejscem zjednoczenia dla jednego szczytnego celu - wsparcia druhny Małgorzaty, która niestety zachorowała na ostrą białaczkę szpikową.

W odpowiedzi na ten dramatyczny przypadek, Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Dygowie postanowił działać. Zorganizowali mobilny punkt Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, a wolontariusze Fundacji DKMS przygotowali stanowisko do poboru próbek w celu zarejestrowania potencjalnych Dawców szpiku. Całość akcji została wsparła przez Gminę Dygowo.

Podczas trwania akcji zarejestrowano i pobrano ponad 65 próbek od potencjalnych Dawców szpiku. Chociaż 48 osób wyraziło chęć oddania krwi, ostatecznie udało się zrealizować 37 donacji, co równa się łącznej ilości 16,650 ml .

Zarząd OSP Dygowo pragnie serdecznie podziękować wszystkim, którzy wsparli akcję krwiodawstwa oraz DKMS. Wśród podziękowań wymieniają gminne jednostki OSP, OSP Ustronie Morskie, OSP Kukinia, OSP Tychowo, PSP Kołobrzeg, Klub Motocyklowy Voyager, Urząd Gminy Dygowo, Gminny Ośrodek Kultury, Sołectwo Dygowo, Rodziców dzieci z przedszkola grupa Delfinki za wykonanie na tą okazję magnesów, Koło Gospodyń Wiejskich Stojkowo, Mieszkańców Gąskowa i Dygowa, oraz wszystkie inne osoby, które zaangażowały się w tę szlachetną akcję.

foto gminadygowo.pl

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama