Broken Clouds

15°C

Kołobrzeg

4 października 2023    |    Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary
4 października 2023    
    Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

informacje kołobrzeg, gąskowo, zawadzki, dygowo, wiatrakiWielkie emocje na spotkaniu wójta gminy Dygowo z mieszkańcami Gąskowa. Chodzi o procedurę dotyczącą budowy wiatraków. Ludzie mówią "nie", wójt "tak".


Gmina Dygowo proceduje kwestie planistyczne, aby umożliwić budowę wiatraków. Jak powiedział mieszkańcom wójt Marek Zawadzki, dzięki temu, budżet gminy będzie zasilany kwotą około 4 milionów złotych rocznie. Dzięki tym pieniądzom będą możliwe kolejne inwestycje i dalszy rozwój gminy. Jest jeden problem: mieszkańcy Gąskowa na zebraniu wypowiedzieli się przeciwko wiatrakom.

Ludzie jasno opowiadają się przeciwko inwestycjom, które ich zdaniem są uciążliwe środowiskowo, obniżają wartość nieruchomości i komfort życia. Padł wniosek, aby wiatraki były oddalone od zabudowań minimum 2 kilometry. Wójt został oskarżony o wspieranie lobby wiatrakowego, realizowanie polityki radnych, zainteresowanych budową wiatraków. - Powiedziano nam: albo świniarnia, albo wiatraki. To jest szantaż! - oskarżała jedna z kobiet. Przy okazji, wójtowi oberwało się za nieudzielanie odpowiedzi na składane przez mieszkańców wnioski do procedury zagospodarowania przestrzennego Gąskowa. Ludzi wspierali członkowie SLD, według których, gmina zamiast dbać o interes ogółu mieszkańców, patrzy tylko na budżet i cele wybranych osób w gminie.


R E K L A M AWójt gminy Dygowo - Marek Zawadzki, odpierał zarzuty mieszkańców. Poinformował, że pierwsze postępowanie administracyjne, do którego mieszkańcy zgłosili uwagi, zostało zakończone i rozpoczęto nowe postępowanie, szersze, obejmujące teren całej gminy. Zawadzki przypomniał, że gmina wnioski mieszkańców zna, zgodnie z prawem odpowiadać na nie nie musi. Zwrócił także uwagę, że w obecnej procedurze, mieszkańcy Gąskowa głosu nie zabrali. W tym miejscu ludzie nie wytrzymali: - Nic nie wiedzieliśmy o nowym postępowaniu, już raz protest złożyliśmy - emocjonował się jeden z mieszkańców. - Pan jest bezczelny - padło z sali podczas krótkiej pyskówki. Inni mówili między sobą, że właśnie znaleziono sposób, na wykiwanie ludzi zgodnie z prawem. Wójt zaprzeczył, aby taki był jego cel. Argumentował, że gmina działa zgodnie z prawem, że duża część inwestycji jest realizowana w sołectwach, a nie w samym Dygowie. Zwrócił także uwagę, że wiatraki również muszą spełniać normy środowiskowe i nikt nie będzie ich budował komuś przed wejściem. Stanęło na tym, że mieszkańcy mają wziąć udział i wypowiedzieć się w prowadzonej obecnie procedurze planistycznej. Pytanie tylko, czy uwzględnią to radni Rady Gminy...

informacje kołobrzeg, gąskowo, zawadzki, dygowo, wiatraki

informacje kołobrzeg, gąskowo, zawadzki, dygowo, wiatraki

informacje kołobrzeg, gąskowo, zawadzki, dygowo, wiatraki

informacje kołobrzeg, gąskowo, zawadzki, dygowo, wiatraki

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama