Overcast Clouds

18°C

Kołobrzeg

21 września 2023    |    Imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria
21 września 2023    
    Imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

informacje kołobrzeg, barszcz, sosnowskiego, dygowoBarszcz Sosnowskiego jest rośliną, która przywędrowała do naszego kraju z na początku lat 50-tych zeszłego wieku z Kaukazu. Jest ona bardzo ekspansywna.


Należy do najbardziej niebezpiecznych i toksycznych, jakie możemy spotkać w Polsce. Włoski na łodygach i liściach wydzielają parzącą substancję. Poparzenia u zwierząt powodują podrażnienie przewodu pokarmowego, biegunkę, nudności, krwotoki wewnętrzne, u ludzi - zapalenie skóry, powstawanie pęcherzy, zapalenie spojówek.

Na terenie Gminy Dygowo prowadzi się szeroką akcję mającą na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się i niszczenie tej rośliny. Od kilku dni na terenach należących do gminy, wykonywane są opryski środkiem chemicznym, który powoduje powolny proces wyniszczania rośliny i nasion znajdujących się w glebie. Zdjęcie ukazuje efekt działania oprysku. Do całkowitego zniszczenia rośliny konieczny jest kilkukrotny oprysk.

Po raz kolejny apelujemy do wszystkich mieszkańców gminy, osób i firm posiadających tereny w gminie Dygowo, o bezwzględne i konsekwentne niszczenie tej rośliny. Warto przy tym zachować szczególną ostrożność!

Urząd Gminy Dygowo

 

informacje kołobrzeg, barszcz, sosnowskiego, dygowo

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama