Broken Clouds

15°C

Kołobrzeg

4 października 2023    |    Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary
4 października 2023    
    Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

informacje kołobrzeg, dygowo, bip, urządDzięki naszej interwencji, mieszkańcy gminy Dygowo, radni Rady Gminy i wszyscy zainteresowani będą mieli dostęp do większej ilości informacji o gminie.


W poszukiwaniu informacji o zarobkach wójta Marka Zawadzkiego przekonaliśmy się, że Biuletyn Informacji Publicznej, a więc miejsce, gdzie każdy zainteresowany może zapoznać się z wszelkimi informacjami o funkcjonowaniu gminy i jej organów, zawiera poważne luki. Stwierdziliśmy, że w ogóle nie opublikowano oświadczeń majątkowych radnych Rady Gminy za rok bieżący. Mało tego, brakowało także oświadczeń pracowników Urzędu Gminy wydających decyzje w imieniu wójta, a także oświadczeń kierowników jednostek organizacyjnych.

To też nic. W BIP brakowało aktualnych informacji dotyczących długu publicznego gminy Dygowo. Z danych zamieszczonych przez urzędników wynikało, że ostatnia kontrola wewnętrzna przeprowadzona w urzędzie odbyła się... w 2009 roku. Brakowało dużej części zarządzeń wójta gminy. Znikły. Brakowało aktualnych informacji dotyczących mienia komunalnego. W zakresie pomocy publicznej, wynikało, że gmina w ogóle takowej nikomu nie udzieliła. A to bardzo istotna informacja na temat tego, kto i z czego w danych roku skorzystał. Również jeśli idzie o ciężary publiczne, gmina jakby była od nich wolna.

Zadaliśmy więc pytanie wójtowi Zawadzkiemu: Czy wójt nie uważa, że prowadzony przez jego urząd BIP wymaga gruntownych porządków i zaopatrzenia we właściwe informacje? Otrzymaliśmy odpowiedź od sekretarza gminy Doroty Gruchały o treści: "Wójt oczywiście zapoznał się z Pana uwagami i dziękuje bardzo za „czujność”. Mimo, że poszczególni pracownicy są zobowiązani do aktualizacji informacji w BIP, jako sekretarz gminy czuję się  odpowiedzialna i przepraszam za braki w informacjach, zmobilizuję osoby wyznaczone do pilnowania tego tematu. Nie jest to łatwe, bo w małych urzędach mamy małą liczbę pracowników, a zakres zadań niemal taki jak duże urzędy, dlatego jeden urzędnik u nas ma w zakresie czynności szereg różnych zadań".

Po naszej interwencji, BIP został uzupełniony. Do sprawy powrócimy.

informacje kołobrzeg, dygowo, bip, urząd

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama