Broken Clouds

15°C

Kołobrzeg

4 października 2023    |    Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary
4 października 2023    
    Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

informacje kołobrzeg, żniwa, dygowoW gminie Dygowo żniwa trwają w najlepsze. Niestety, problemem jest zbyt mały areał, zbyt mała wydajność, a także zbyt niskie ceny w skupie zbóż.


Polskie rolnictwo, choć jego poziom podniósł się dzięki unijnym dotacjom, to jednak wciąż przeżywa swoje problemy i rozterki. Zbyt małe gospodarstwa nie pozwalają za zwiększanie zysku i zmuszają rolników do działalności na granicy opłacalności. Ceny w skupach również nie są zachęcające. Opłaca się magazynować zboże, aby potem nim spekulować. Wreszcie, to wydajność. Rolnik, którego odwiedziliśmy, spodziewał się od 10 do 22 ton jęczmienia ozimego z hektara. Niestety, zbiory są niższe od przewidywań. Oby sierpniowe żniwa były lepsze.

 

informacje kołobrzeg, żniwa, dygowo

informacje kołobrzeg, żniwa, dygowo

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama