Broken Clouds

15°C

Kołobrzeg

4 października 2023    |    Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary
4 października 2023    
    Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

informacje kołobrzeg, dygowo, szkoła, sponsorRadna Rady Gminy Dygowo Helena Rudzis-Gruchała chciała ufundować nagrody dla najlepszych uczniów tamtejszego Zespołu Szkół. Były problemy...


Helena Rudzis-Gruchała poinformowała dyrekcję Zespołu Szkół pismem z 12 czerwca, że chce kontynuować przyznawanie nagród finansowych dla najlepszych uczniów ostatniej klasy szkoły podstawowej i gimnazjum. Zaproponowała kwotę 100 złotych dla ucznia. Środki miały zostać przelane na konto Rady Rodziców. Jako sponsor poprosiła, aby odczytano i przekazano w jej imieniu listy gratulacyjne. Wydawać mogłoby się, że w niewielkiej miejscowości o charakterze rolniczym, jaką jest gmina Dygowo, taka inicjatywa zostanie przyjęta. Nic bardziej mylnego.

Rada Rodziców przy Zespole Szkół, w piśmie z błędami ortograficznymi poinformowała radną, że jej wsparciem nie jest zainteresowana, bo nagrody przyznaje w swoim imieniu. Pełniąca obowiązki dyrektora szkoły Magdalena Skonieczka, w lakonicznym piśmie odesłała dyplomy. Widać szkoła w Dygowie nie nadąża z opędzaniem się od darczyńców i sponsorów, więc stówa dla uczniów w tę czy w inną stronę nie ma znaczenia...

Zapytaliśmy o stanowisko w tej sprawię dyrektora szkoły. Otrzymaliśmy je na piśmie: "Pani Helena Rudzis-Gruchała została poinformowana o możliwości dokonania wpłaty na konto Rady Rodziców, przekazane przez nią pieniądze zostałyby dołączone do kwoty wyasygnowanej przez Radę Rodziców na nagrody, za co otrzymałaby podziękowanie za wsparcie. Nie ma zwyczaju wręczania listów gratulacyjnych od indywidualnych sponsorów. Bardzo chętnie przyjmujemy wsparcie finansowe i do tej pory żaden z darczyńców nie wnosił zastrzeżeń do zasad jakimi kieruje się Rada Rodziców, a wśród nich są także radni Rady Gminy Dygowo. Jest nam niezmiernie przykro, że Pani Helena Rudzis-Gruchała nie uszanowała zasad jakimi się kierujemy i odstąpiła od wsparcia działalności szkoły". Jakie to zasady? To pani dyrektor wyjaśnia w drugim piśmie do nas: "Szkoła nie jest miejscem do PR-u. Wszyscy sponsorzy współpracują ze szkołą poprzez Radę Rodziców i to pozwala stworzyć jasną i klarowną sytuację dotyczącą wpływów finansowych na rzecz szkoły".

Ale pytani przez nas mieszkańcy mówią co innego. - Gdyby Helena nie startowała w poprzednich wyborach na wójta, przyjęliby każdą nagrodę, jaką by zaniosła. A tak, każdy kto jest potencjalną konkurencją dla obecnego wójta w przyszłych wyborach, a Helena jest, spotka się z negatywną reakcją każdej gminnej instytucji. Proszę zobaczyć, kto brylował na ostatniej biesiadzie łososiowej: wójt, jego kumple i ludzie PO - mówi nasz dobry obserwator życia w Dygowie i okolicy. Ustaliliśmy, że to nie pierwsza przygoda z nagrodami, których w gminie wręczyć nie można było. Ale osoby, które znają sprawę, nie chcą na ten temat oficjalnie rozmawiać.

informacje kołobrzeg, dygowo, szkoła, sponsor

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama