Overcast Clouds

2°C

Kołobrzeg

10 grudnia 2023    |    Imieniny: Julia, Judyta, Daniel
10 grudnia 2023    
    Imieniny: Julia, Judyta, Daniel

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

informacje kołobrzeg, hoc, dygowoPoseł PiS występuje w imieniu mieszkańców Gąskowa i chce wyjaśnień od wójta gminy Dygowo w sprawie wykonania prac przy stawie ppoż. w Gąskowie.


Czesław Hoc napisał pismo do wójta Dygowa i bardzo słusznie. Gdyby się wybrał tam osobiście, mogłoby go spotkać to co nas - mianowicie mógłby zostać postraszony strażą gminną, gdyby zbyt mocno domagał się odpowiedzi na pytania...

Na podstawie art. 20 ustawy z dn. 9 maja 1996 roku o wykonywaniu mandatu posła i senatora, proszę o informacje wyjaśniające w kwestii braku realizacji inwestycji w miejscowości Gąskowo, w gminie Dygowo „Zagospodarowanie terenu wokół stawu w Gąskowie poprzez montaż elementów malej architektury”. Od mieszkańców miejscowości Gąskowa otrzymałem informacje, w których wyrażają swój niepokój a także rozgoryczenie z powodu niedotrzymania umowy społecznej Pana Wójta, który jeszcze w czerwcu tego roku publicznie chwalił się i solennie obiecywał ukończenie tej inwestycji pod koniec tego roku.

Mieszkańcy Gąskowo podkreślają bardzo istotne powody pilnej renowacji stawu p/pożarowego w centrum tej miejscowości, nie tylko dla ważnej funkcji p/pożarowej i p/powodziowej, ale także w celu zapobieżenia niebezpieczeństwom stwarzanym przez nieodpowiednio zabezpieczony zbiornik wody, łącznie z zagrożeniami epidemiologicznymi i zanieczyszczaniem środowiska. Obecna argumentacja Pana Wójta, iż 6 sierpnia 2013 r. oficjalnie unieważniono postępowanie na wyłonienie wykonawcy z powodu nie zgłoszenia się żadnego oferenta wcale - ani nie uspokaja mieszkańców Gąskowo, ani – ich zdaniem – nie usprawiedliwia Pana Wójta. Albowiem, mieszkańcy Gąskowo poddają w wątpliwość skuteczność konstrukcji oferty przetargu nieograniczonego, a w szczególności zapisy, iż: jedynym kryterium oceny oferty jest tylko i wyłącznie – cena (o znaczeniu 100%); zapis w części IV/3/ Zmiany umowy: „przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy”, a także fakt, iż w dniu 19 lipca 2013 r. dokonano zmian w „Ogłoszeniu o Zamówieniu Publicznym”, a mianowicie w sekcji i punkcie II.I.4 dodano zwiększony zakres robót: „demontaż ogrodzenia tymczasowego z elementów ażurowych wysokości 2,0 m oraz transportu do magazynu zamawiającego – 215,0 m”.

Ponadto, mieszkańcy podkreślają możliwość dalszego odraczania tejże inwestycji, z tytułu, np. kolejnego braku wyłonienia oferenta bądź niesprzyjającej aury (obecne tłumaczenie Pana Wójta może być tego dowodem „zbliża się zima i nie ma sensu organizować następnego przetargu”). Wobec powyższego, z uwagi na ważny kontekst społeczny oraz istotę pełnienia wielu funkcji tejże inwestycji w miejscowości Gąskowo, b. proszę o przesłanie informacji wyjaśniających w przedmiotowej sprawie oraz określenie konkretnej daty jej rozpoczęcia i zakończenia.

Poseł Czesław Hoc

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama