Overcast Clouds

1°C

Kołobrzeg

2 grudnia 2023    |    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana
2 grudnia 2023    
    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

informacje kołobrzeg, zawadzki, gąskowoPoseł Czesław Hoc bardzo przejął się inwestycjami w gminie Dygowo, w tym w Gąskowie. Wystosował pismo do wójta gminy, dostał odpowiedź.


W odpowiedzi na Pana pismo z dnia 27 października 2013r. w sprawie inwestycji „Zagospodarowanie terenu wokół stawu w Gąskowie montaż elementów małej architektury”, chciałbym Pana uspokoić, proszę mi wierzyć, mieszkańcom Gąskowa ze strony stawu, nic nie zagraża, ani epidemia, ani powódź, ani zanieczyszczenie środowiska, ani nawet brak wody do gaszenia pożarów, jak sama nazwa inwestycji wskazuje, jej realizacja obejmuje zagospodarowanie terenu i wykonanie małej architektury tzn.: chodnika, stałego ogrodzenia z siatki, nasadzenia krzewów ozdobnych, montażu ławek, elementów altan typu ogrodowego ze stołami i ławkami, a także ogniska z kamienia naturalnego.

Renowacja stawu ( zbiornika) w Gąskowie została wykonana  w latach 2012-2013. W zakresie  tym zostało wykonane odmulenie dna stawu, wykoszenie skarp, wykonanie opasek z kiszek faszynowych, naprawa istniejących wlotów i wylotów, montaż studzienki drenarskiej. W roku 2012 również ogrodzono teren stawu – ogrodzeniem tymczasowym.

Nie widzę podstaw do zastrzeżeń, w kwestii prawidłowości konstrukcji dokumentacji przetargowej w procedurze przetargu nieograniczonego, która jest jednym z podstawowych trybów  udzielania zamówień publicznych.  Zastosowanie jako jedynego kryterium „Ceny” nie uchybia procedurze. Pan jako Poseł wie, iż Ustawa o finansach publicznych, obliguje samorządy do działania zgodnie z zasadą dokonywania wydatków w sposób oszczędny, zastosowanie kryteriów pozacenowych i wybór oferty droższej, naraża zamawiającego na zakwestionowanie tej formy przez organy kontrolne, dlatego dziwi mnie fakt, że nie wyjaśnił Pan tego mieszkańcom Gąskowa od razu. Oczywistym jest również fakt, że w trakcie realizacji robót mogą wystąpić okoliczności, powodujące zmianę istotnych warunków  zamówienia i wprowadzenie takich zmian muszą  uwzględniać zapisy umowy.

Nie ma zagrożenia terminu realizacji powyższej inwestycji, przewidzianego na rok przyszły. Postępowanie przetargowe zostanie ogłoszone na początku roku 2014, z terminem realizacji zadania, nie później niż do 30.06.2014 r.

Skoro do pierwszego przetargu nie zgłosił się żaden oferent, zasadnym jest przełożenie  realizacji inwestycji na wiosnę 2014r. Lepiej, żeby elementy małej architektury, nie użytkowane w okresie zimowym, nie niszczały przez zimę, a pojawiły się, nowe, w okresie wiosennym. Moje zdanie w tej kwestii podzielili zarówno radni Rady Gminy Dygowo jak i sołtys Gąskowa  na wrześniowej sesji Rady Gminy, kiedy informowałem o stanie realizacji inwestycji.

Szanowny Panie Pośle, chciałbym w kilku zdaniach odnieść się do sposobu wyjaśniania zgłaszanych do Pana wątpliwości. Bardzo mnie zdziwiło pojawienie się korespondencji adresowanej do mnie, na portalach internetowych już 28 października, to jest szybciej, niż ta korespondencja trafiła do mojego biura, a trafiła 29 października.

Portale internetowe, to dość dziwny i pokrętny sposób porozumiewania się Posła RP z jednostką samorządu terytorialnego.

Jestem przekonany, że gdyby potrudził się Pan, bądź pracownik Pana biura, o wcześniejszy kontakt ze mną, lub pracownikami Urzędu Gminy, to uzyskałby Pan pełną wiedzę na temat problemu, który przedstawił Pan jednostronnie bez gruntownego zapoznania się z nim. Żywię nadzieję,  że przywoływani przez Pana mieszkańcy  Gąskowa, nie reprezentują wszystkich Gąskowian, bo znam tych ludzi i jestem przekonany, że zdecydowana ich większość nie ma takich wątpliwości o jakich Pan pisze.

Z nadzieją na bezpośrednie kontakty w sprawach dotyczących Gminy Dygowo, przesyłam pozdrowienia.

Marek Zawadzki

informacje kołobrzeg, zawadzki, gąskowo

 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama