Overcast Clouds

1°C

Kołobrzeg

2 grudnia 2023    |    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana
2 grudnia 2023    
    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

informacje kołobrzeg, komisja wyborcza, dygowoW związku z dzisiejszym artykułem „Wybory w Dygowie: kto wrobił Kozaka w SB ?”, Gminna Komisja Wyborcza w Dygowie nadesłała nam wyjaśnienia.


Zgodnie z art. 426 § 5 ustawy z dnia 5 stycznia 2011r. Kodeks wyborczy, w przypadku zgłoszenia w wyborach do rady gminy kandydatury obywatela polskiego urodzonego przed dniem 1 sierpnia 1972 r. do pisemnej zgody kandydata na kandydowanie dołącza się również oświadczenie, o którym mowa w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów, albo informację, o której mowa w art. 7 ust. 3a tej ustawy, tj. oświadczenie lustracyjne lub informację o tym, że takie oświadczenie zostało już złożone uprzednio.

Przy zgłoszeniu kandydatury Pana Zbigniewa Kozaka załączona została informacja o tym, że oświadczenie lustracyjne złożył on uprzednio, tj. w dniu 20 lutego 2008r. do Wojewody Zachodniopomorskiego w związku z kandydowaniem na radnego. Gminna Komisja Wyborcza w Dygowie wykonując swoje obowiązki przesłała niezwłocznie informację Pana Zbigniewa Kozaka podobnie jak i oświadczenie lustracyjne innego kandydata  do Oddziałowego Biura Lustracyjnego IPN w Szczecinie. W odpowiedzi Oddziałowe Biuro Lustracyjne IPN w Szczecinie pismem z dnia 25 listopada 2013r. poinformowało Gminną Komisję Wyborczą, że Pan Zbigniew Kozak  złożył oświadczenie lustracyjne pozytywne, o treści jak zamieszczona w obwieszczeniu o kandydatach w wyborach na funkcję radnego Rady Gminy Dygowo.

Gminna Komisja Wyborcza wykonując swoje obowiązki, zgodnie z art. 435 § 1 ustawy Kodeks wyborczy, który stanowi że gminna komisja wyborcza zarządza wydrukowanie obwieszczenia o zarejestrowanych listach kandydatów, zawierającego ich numery, skróty nazw komitetów, dane o kandydatach umieszczone w zgłoszeniach list wraz z oznaczeniem, o którym mowa w art. 426 § 6. W obwieszczeniu podaje się również treść oświadczeń, o których mowa w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów, w zakresie określonym w art. 13 tej ustawy, obowiązana była umieścić informację o treści złożonego przez Pana Zbigniewa Kozaka oświadczenia lustracyjnego.

Przewodnicząca
Gminnej Komisji Wyborczej
Ewa Kowalczyk 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama