Overcast Clouds

19°C

Kołobrzeg

28 czerwca 2022    |    Imieniny: Florentyna, Leon, Ireneusz
28 czerwca 2022    
    Imieniny: Florentyna, Leon, Ireneusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

puchar,dźwirzynoW Dźwirzynie odbyły się po raz pierwszy Regaty o Puchar Admirała. Wygrali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Żeglarskiego "Błękitni" Grzybowo.


Wszystkie żagle podniesiono na maszt, po czym "Błękitni" rozpoczęli morskie zmagania, które z plaży w Dźwirzynie podziwiali wypoczywający. Widok i pokaz umiejętności dzieci i młodzieży zapierały dech w piersi i napawały dumą. Po kilku pierwszych rundach, w samo południe, w bazie klubowej odbyła się ceremonia podniesienia bandery polskiej i oficjalne otwarcie regat. Po krótkim odpoczynku młodzi żeglarze wypłynęli ponownie na morze. Dzięki wsparciu jednostek pływających Straży Granicznej, Akademii Morskiej w Szczecinie oddział w Kołobrzegu, a także motorówce Ochotniczej Straży Pożarnej z Mrzeżyna regaty przebiegły bez zakłóceń. Wspaniałą oprawę regat stanowiły jachty kolegów z Jacht Klubu Kołobrzeg oraz jacht "AKI", na którym zaproszeni goście mogli obserwować zmagania żeglarskie. Po zakończeniu regat odbyło się klarowanie sprzętu, kulinarny poczęstunek, oraz uroczystość nagradzania uczestników regat.

Klasyfikacja generalna ukształtowała się następująco:

Klasa Optymist grupa dziewcząt:
1 miejsce - Maja Gallon
2 miejsce - Dominika Wiecka
3 miejsce -Małgorzata Górnisiewicz

Klasa Optymist grupa chłopców:

1 miejsce - Wojciech Juszczak
2 miejsce - Szymon Michniewicz
3 miejsce - Jakub Marchlewski

Klasa Laser 4,7:
1 miejsce - Michał Górnisiewicz
2 miejsce - Bartłomiej Pawlicki
3 miejsce - Dominik Cieszyński

Klasa Orion:
1 miejsce - załoga pod dowództwem Ryszarda Gallon
2 miejsce - załoga pod dowództwem Tomasza Nieżurawskiego
3 miejsce - załoga pod dowództwem Jarosława Bogusławskiego (za to 1 miejsce z żeglowaniem z podniesionym mieczem)

Najważniejszym momentem ceremonii dekoracji uczestników regat było wręczenie przechodnich Pucharów dla zwycięzców Regat o Puchar Admirała. Fundatorem pięknych pucharów jest Komendant Morskiego Oddziału Straży Granicznej kontradmirał SG Piotr Stocki, a nagrody wręczył Komendant Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej w Świnoujściu komandor SG Marek Mosionek.

 

puchar,dźwirzyno
Artykuł powstał we współpracy z Gminą Kołobrzeg

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama