Overcast Clouds

13°C

Kołobrzeg

28 maja 2022    |    Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
28 maja 2022    
    Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic


wioska,budzistowoGmina Kołobrzeg chce stworzyć nowy produkt turystyczny w postaci wioski słowiańskiej. Miałaby ona powstać nad Parsętą w miejscowości Budzistowo.


Budzistowo to wieś z bogatą historią z okresu średniowiecza. Znajduje się tam grodzisko. I jest to miejsce niewykorzystane promocyjnie. Chce to zmienić wójt Włodzimierz Popiołek, który widzi tam wioskę słowiańską, może konstrukcję grodu. We wtorek, w Urzędzie Gminy odbyło się spotkanie osób zainteresowanych tym przedsięwzięciem. Przedstawiono kilka różnych wizji związanych z organizacją chat produkcyjnych i konstrukcji grodowych. Maciej Bejnarowicz, zastępca wójta wskazuje, że docelowo gmina zamierza zainwestować w wioskę, ale chciałaby, aby na jej miejscu powstał podmiot ekonomii społecznej, jakim jest spółdzielnia socjalna.

 

wioska,budzistowo

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama