Broken Clouds

-1°C

Kołobrzeg

2 grudnia 2023    |    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana
2 grudnia 2023    
    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

noc,rościęcinoKrótka, ciepła noc świętojańska, usiana gwiazdami, paprociami, świetlikami barwnymi, od samego rana wiankami malowana.


Najkrótsza w roku, a najbogatsza, choć owiana tajemnicą, najjaśniejsza i jedyna nie po to by spać. Noc Świętojańska – noc, która nie znaczy nic w mieście czy w domach. W tę noc trzeba wyjechać na wieś, na polany, do lasu, nad rzekę i poddać się jej czarowi, przypomnieć sobie tradycję pachnącą polnymi kwiatami, młodym zbożem i rozbrzmiewającą śpiewem wieczornych ptaków. Trzeba poczuć na twarzy żar ogniska, a w sercu ogień namiętności. W duszy musi zagrać melodia tradycji i radość z odkrywania jej bogactwa. Trzeba wypłynąć łodzią na rzekę, a gwiazdy i księżyc oglądać skrzące się na jej tafli, w rękę wziąć pochodnię, na głowę upleść wianek, a później podarować nurtowi wraz z najskrytszymi marzeniami. Zatańczyć, zaśpiewać, bawić się do brzasku. Długo pamiętać i  wrócić tu za rok. Wszystko to przeżyjecie w jedynym takim miejscu, w Rościęcinie. Tu tradycja i klimat Nocy Świętojańskiej, święto wody, ognia, wiary i żywiołu powraca. Poznaj ją, zaurocz się i zakochaj w tym miejscu. A w lesie odnajdź kwiat paproci i ukryty w nim skarb.

 

noc,rościęcino
Materiał promocyjny Gminy Kołobrzeg

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama