Overcast Clouds

15°C

Kołobrzeg

19 maja 2024    |    Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban
19 maja 2024    
    Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

W pocie czoła i z uśmiechem na ustach sołectwa Gminy Kołobrzeg walczyły o „Stołek Wójta”. W sumie były 3 stołki,a turniej wygrało sołectwo Drzonowo.


Na boisku w Sarbii w turniejowe szranki stanęło 11 drużyn, które zmierzyły się w  I Turnieju Sołectw Gminy Kołobrzeg. Było o co powalczyć. Choć trofeum było symboliczne, jak powiedział wójt Włodzimierz Popiołek, to dowód na to, że do stołka nie jest przyspawany. Ściślej rzecz ujmując honorowe „stołki” były 3. Organizator turnieju – sołectwo Sarbia, wysoko postawiła konkursowe poprzeczki. Drużyny musiały wykazać się sprawnością między innymi w biegu w worku, rzucie kaloszem na odległość, biegu na „nartach” czy wbijaniu gwoździ na czas. Trzeba przyznać, że równie dobrą zabawę jak zawodnicy miała publiczność, która chętnie dopingowała i zagrzewała do boju sołeckie zespoły. Na polu walki pojawiły się reprezentacje sołectw: Sarbii, Karcina, Dźwirzyna, Drzonowa, Rościęcina, Bogusławca, Bogucina, Grzybowa OSP i Urzędu Gminy wraz z dzielnymi paniami z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Po wielu karkołomnych potyczkach, niezliczonych upadkach i radosnych powrotach na linię mety, zwycięstwo w turnieju wywalczyło sołectwo Drzonowo, które docenić należy także za niezwykłą kreatywność i zaangażowanie. Średni stołek z rąk wójta odebrało sołectwo Dźwirzyno, zaś trzecie miejsce przypadło sołectwu Bogusławiec. Zwycięskie drużyny otrzymały również nagrody finansowe w postaci bonów na 600, 500 i 400 zł, a wszystkie pozostałe po 200 zł za uczestnictwo. Głównym sędzią turnieju był Krzysztof Filipowicz, na co dzień pracujący w Urzędzie Gminy. Tym razem z niezwykłą precyzją i stanowczością strzegł prawidłowości przebiegu konkurencji, skrupulatnie liczył czas oraz punkty.

Turniej uświetniły stoiska gastronomiczne oraz z rękodziełem. Nie zabrakło oczywiście parku zabaw dla najmłodszych. Ogromnym powodzeniem cieszyła się sposobność rzucenia jakiem w ochotników, którymi zostali wójt Włodzimierz Popiołek, zastępca wójta Maciej Bejnarowicz oraz sołtys Sarbii Magdalena Kusiakiewicz. Jak podkreślali – świadczy to o dużym dystansie do samego siebie. Jajko można było nabyć za kwotę 5 zł. W ten sposób uzbierana została kwota 660 zł. na leczenie młodej mieszkanki gminy Kołobrzeg Marysi, cierpiącej na glejaka.

Podczas Turnieju rozstrzygnięty został również konkurs kulinarny „Smaczna Gmina Kołobrzeg”. Jury oceniło smak, kreatywność i wykonanie 11 popisowych potraw. Na konkursowym stole znalazły się takie przysmaki jak:  ślimaczki francuskie, buchty karcińskie, różne ciasta, naleśniki, śledziki, kwaśniak, pierogi, ryżowe szyszynie, bogracz z dzikiem i sałatka z dorsza. Pierwsze miejsce zajęła potrawa autorstwa pani Bogusławy Ochnio, która upichciła „Naleśniki Sołtysa” z nadzieniem grzybowym i sosem czosnkowym. Danie wraz z autorem zostanie opublikowane w najnowszym albumie kulinarnym „Smaczny Kołobrzeg. Smaki Regionu Kołobrzeskiego”. Na ręce zdolnej kucharki trafił również robot kuchenny ufundowany przez pana Krzysztofa Zadkę. Drugie miejsce przypadło pani Barbarze Gomez, za przepyszny „Torcik Borówkowy” z ciastem biszkoptowym, kremem budyniowym i galaretką z borówkami. W nagrodę pani Barbara weźmie udział w warsztatach kulinarnych, a we własnej kuchni będzie cieszyła się nowym blenderem. Trzecie miejsce zajęły „Opiekane Śledzie w Zalewie”, które przygotowała pani Halina Kruszewska, która oprócz udziału w warsztatach kulinarnych otrzymała także mikser. Fundatorowi nagród rzeczowych serdecznie dziękujemy.

Po ciężkich zmaganiach, doskonałą zabawę przy muzyce zapewnił wszystkim DJ Arturo.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama