Broken Clouds

-1°C

Kołobrzeg

2 grudnia 2023    |    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana
2 grudnia 2023    
    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Nowa strategia Gminy KołobrzegKluczowym elementem osiągnięcia wyznaczonych celów jest dokładna analiza i diagnoza stanu faktycznego oraz potrzeb wybranego obszaru tematycznego.


W tym przypadku jest to szeroko pojęty rozwój Gminy Kołobrzeg. W obecnej chwili obowiązującym nas dokumentem, określanym jako Strategia Rozwoju jest opracowanie z 2000 roku. Jest ono niezbędne w procesie starań o środki zewnętrzne i powinno gwarantować zrównoważone działania w całym regionie, zarówno na polu inwestycyjnym, jak i społecznym. Dzisiejsze możliwości oraz plany dalece wykraczają poza zapisy obecnej Strategii, dlatego Gmina Kołobrzeg podjęła prace nad opracowaniem nowej Strategii Rozwoju Gminy, Turystyki oraz Promocji. Będzie ona efektem działań powołanego w tym celu zespołu, w którego skład wchodzą przedstawiciele Urzędu Gminy z wójtem Włodzimierzem Popiołkiem na czele, branży turystycznej, Rady Gminy, przedsiębiorców, społeczników, przedstawicieli oświaty, LOT-u, GOSTiR-u, GOPS-u oraz Powiatu. Opracowanie powstanie pod przewodnictwem profesjonalnej firmy Kompass Consulting, którą reprezentuje Dyrektor generalny Maciej Buczkowski z Dźwirzyna. Pierwsze spotkanie grupy roboczej odbyło się w miniony piątek w Urzędzie Gminy Kołobrzeg. Omówiono zasady współpracy oraz przebieg procesu nad stworzeniem Strategii. Jak zaznaczył Maciej Buczkowski – Strategia jest potrzebna wszędzie tam, gdzie pojawiają się wyzwania, a tych w Gminie Kołobrzeg jest wiele.

Dlatego niezwykle ważna będzie w najbliższym czasie selekcja problemów, określenie celów, suwności działań i koncentracja na regułach. Można powiedzieć, że w tym procesie będziemy kierowali się hasłem „back to the future” (powrót do przyszłości), czyli obrazem idealnej Gminy Kołobrzeg w 2025 r. we wszystkich jej aspektach. Jaka będzie? – dobrze zarządzana, zintegrowana, nowoczesna, przyjazna, będzie komfortową przestrzenią do życia, działalności i rozpoznawalną, dobrą marką dla turystów. Jednym z pierwszych kroków będzie dogłębna analiza SWOT – określenie stron silnych, słabych, szans i zagrożeń. Proces nie będzie łatwy, ponieważ w przypadku Gminy Kołobrzeg mamy do czynienia z jej dużym zróżnicowaniem na północną część turystyczną i południową. Cele i działania określone zostaną dla wszystkich obszarów, tak by przyszłe działania i zadania przyczyniały się do jej harmonijnego rozwoju, w zgodzie z naturą i preferencjami mieszkańców. Oczywiście w całym procesie nie zabraknie konsultacji społecznych czy z poszczególnymi branżami. Jeśli prace pójdą zgodnie z planem, to w nowy rok powinniśmy wkroczyć bogatsi o nową Strategię, spójną z programem rozwoju całego regionu i kraju. Jak wskazują wstępne analizy, w niektórych dziedzinach mamy spore zaległości. Ich większa świadomość wkrótce ma się przełożyć na konkretne działania. Potencjał i bogactwo wydają się natomiast naturalne i dające ogromne możliwości. Nowa Strategia posłuży do ich zrównoważonego wykorzystania.

Nowa strategia Gminy Kołobrzeg
Nowa strategia Gminy Kołobrzeg

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama