Broken Clouds

-1°C

Kołobrzeg

2 grudnia 2023    |    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana
2 grudnia 2023    
    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Krótka lekcja ekonomii dla radnychInicjatywa niektórych radnych spowodowała, że wójt gminy, zgodnie z wolą części mieszkańców, wycofał się ze sprzedaży mienia w Dźwirzynie. Teraz zmniejszono inwestycje.


W sierpniu, radni wycofali upoważnienie dla wójta na sprzedaż jednej z dwóch przystani w Dźwirzynie (dowiedz się więcej: przeczytaj). Wówczas wójt ostrzegał, że to skończy się tym, że w budżecie nie będzie pieniędzy na wszystkie inwestycje w Dźwirzynie. Sprawa powróciła na ostatniej sesji Rady Gminy Kołobrzeg. Radny Krzysztof Chabaj wyraził swoją dezaprobatę w związku z wycofaniem z realizacji w przyszłym roku inwestycji budowy łącznika pomiędzy szkołą a halą sportową w Dźwirzynie, czy wymiany oświetlenia kilku ulic w Dźwirzynie. Zdaniem Chabaj, to po prostu zemsta włodarzy na mieszkańcach za sprzeciw w sprawie sprzedaży przystani jachtowej.

Zdaniem Włodzimierza Popiołka, wójta gminy, decyzje budżetowe wynikają z oczywistych zasad planowania i realizacji budżetu jednostki samorządowej. Radni byli informowani o konstrukcji inwestycji w gminie, a także o tym, że brak wpływów z przystani spowoduje rezygnację z niektórych działań. Zdaniem Popiołka, radni głosując za niesprzedawaniem przystani, głosowali jednocześnie za zmniejszeniem inwestycji, także w Dźwirzynie. W planie pozostały te największe: remont odcinka głównej ulicy Wyzwolenia oraz przebiegający przy "pustyni" brakujący fragment międzynarodowej ścieżki rowerowej R10 wraz z tarasem widokowym. Na te realizacje spodziewane jest spore dofinansowanie ze środków zewnętrznych. Według Popiołka, inwestycyjne możliwości gminy nie są również nieograniczone i muszą objąć w sposób zrównoważony również  pozostałe obszary. Wspomniany łącznik i inne inwestycje obiecane mieszkańcom w kampanii wyborczej, stanowią jego plan, co do którego wykonania dołoży wszelkich starań.

Na ostatniej sesji, radni zgodzili się na przystąpienie do porozumienia międzygminnego z gminą Miasto Kołobrzeg. Chodzi o objęcie transportem publicznym, ze wszelkimi uprawnieniami i ulgami przynajmniej części mieszkańców miejscowości Grzybowo, Korzystno, Zieleniewo i Budzistowo w ramach kołobrzeskiej Komunikacji Miejskiej.

Krótka lekcja ekonomii dla radnych
Krótka lekcja ekonomii dla radnych
Krótka lekcja ekonomii dla radnych
Krótka lekcja ekonomii dla radnych

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama