Broken Clouds

-1°C

Kołobrzeg

2 grudnia 2023    |    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana
2 grudnia 2023    
    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Jest koncepcja grodu w BudzistowiePodczas spotkania w Urzędzie Gminy Kołobrzeg, wójt Włodzimierz Popiołek przedstawił założenia tzw. wioski słowiańskiej. Szczegóły zaprezentował Jarosław Bogusławski.


Projekt ma nawiązywać do historii Starego Kołobrzegu z okresu pierwszych piastów. W rekonstruowanym grodzie miałaby znaleźć się chata warzelnicza z panwią na hakach, chata rybaka z narzędziami połowowymi, chata żeglarza, chata kowala z kuźnią, chata garbarza i warsztat szewca, chata garncarza z piecem garncarskim i szklarskim. Dopełnieniem grodu mają być obiekty życia codziennego, jak chata tkaczki, wiata z żarnami czy stajnia, a także karczma. Całość winna być otoczona wałem z palisadą. Odtworzone miałoby zostać również nabrzeże portowe nad rzeką.

Gród miałby powstać nad Parsętą na wysokości "Zajazdu Kasztelańskiego". W spotkaniu uczestniczyła członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anna Mieczkowska. Pieniądze na tę inwestycję mają pochodzić z Unii Europejskiej.

Jest koncepcja grodu w Budzistowie
Jest koncepcja grodu w Budzistowie
Jest koncepcja grodu w Budzistowie

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama