Broken Clouds

16°C

Kołobrzeg

2 lipca 2022    |    Imieniny: Jagoda, Urban, Otton
2 lipca 2022    
    Imieniny: Jagoda, Urban, Otton

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

Brązowy medal dla KacpraTrzecie miejsce w Mistrzostwach Polski w szachach klasycznych zdobył nasz 18 letni zawodnik Kacper Karwowski, tuż za podium na czwartym miejscu w grupie dziewcząt do lat 18 zawody ukończyła nasza 16-latka Julia Antolak, a Maciej Wącior uplasował się na 20 pozycji.


Największy sukces na odbywających się Mistrzostwach Polski w szachach klasycznych juniorów do lat 16 i 18 w Szklarskiej Porębie w dniach 12-20 marca 2016r. osiągnął Kacper Karwowski.  Nasz ambity junior choć przed turniejem nie należał do faworytów w grupie chłopców do lat 18 pokazał że jest w formie i należy do czołówki polskich juniorów. Kacper z dorobkiem 6 punktów  w 9 partiach uplasował się na 3 pozycji, co jest chyba jego największym sukcesem w dotychczasowej przygodzie z szachami. W przeszłości wprawdzie w wieku lat 10 był wicemistrzem Polski, ale poziom i skala trudności w grupie 18-latków jest o wiele większa  tak że  naszemu juniorowi należą się ogromne gratulacje.

Kacper, który aktualnie jest w maturalne klasie w I  LO M.Kopernika w Kołobrzegu pochodzi  z Gryfic, gdzie pod okiem Pana Kazimierza Łaszewskiego rozpoczynał swoją przygodę z szachami.  Od roku 2012 zasilił szeregi Solnego Grzybowo trenując pod okiem Witalisa Sapisa. Przez wszystkie te lata należał do czołówki juniorów w kraju, a na zakończenie juniorskiej kariery zrobił sobie, rodzicom oraz  klubowi dużą frajdę zdobywając brązowy krążek Mistrzostw Polski.


W grupie dziewcząt do lat 18 wystartowała nasza zawodniczka 16 letnia Julia Antolak, która podobnie jak Kacper zdobyła 6 punktów w 9 partiach, tyle samo co brązowa medalistka  i tylko dodatkową punktacją pomocniczą przegrała walkę o miejsce na podium. Julia mogła w tym roku startować w Mistrzostwach Polski w grupie do lat 16, gdzie miałaby pierwszy numer startowy, ale po konsultacjach ze swoim trenerem arcymistrzem Aleksandrem Miśtą zdecydowała się podnieść sobie poprzeczkę startując w grupie ze starszymi zawodniczkami. Przez cały czas walczyła w czołówce turnieju i niewiele brakowało, by wróciła ze Szklarskiej Poręby z medalem.

W  mistrzostwach w grupie chłopców do lat 18 startował także Maciej Wącior. Nasz 17-latek, który był młodszym w swojej grupie startowej zdobył 4 punkty i uplasował się na 20 pozycji.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama