Overcast Clouds

9°C

Kołobrzeg

22 lutego 2024    |    Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr
22 lutego 2024    
    Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Znowu kłopoty z rzeźbą SzostałyW lipcu pisaliśmy o kontrowersjach, jakie wywołują w gminie Kołobrzeg rzeźby Wiktora Szostało (przeczytaj). Teraz emocję są jeszcze większe.


Na początku poszło o to, że gmina Kołobrzeg zamówiła dwie rzeźby za 70 tysięcy złotych z pominięciem procedury przetargowej. Dzieło zamówiono u lokalnego artysty, mieszkańca gminy Kołobrzeg, ale to wielu osobom się nie podobało. Nieoficjalnie można było usłyszeć, że część osób była zła, że wójt w ogóle może wydawać pieniądze. To wszystko odbywało się przy okazji utraty przez wójta większości w Radzie Gminy Kołobrzeg.

Dzieła jedna zamówiono, ale na razie happy endu nie ma. Okazało się, że prace nie zostały zakończone w terminie. Jak udało nam się ustalić, gmina podpisała aneks i zrezygnowała z jednej rzeźby. Obniżono również honorarium artysty. Ostatecznie, wykonana została rzeźba "Miłość od pierwszego jeżdżenia" - przedstawiająca dwa rowerki osób dorosłych, a pomiędzy nimi dwa rowerki dzieci - wszystkie połączone wspólną kierownicą. Stoi przy Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Dźwirzynie, ogrodzona taśmą...

Znowu kłopoty z rzeźbą Szostały

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama