Overcast Clouds

19°C

Kołobrzeg

28 czerwca 2022    |    Imieniny: Florentyna, Leon, Ireneusz
28 czerwca 2022    
    Imieniny: Florentyna, Leon, Ireneusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

Lekcja w Baltic Water SchoolW  Dźwirzynie odbyło się pierwsze spotkanie w ramach międzynarodowego projektu „Baltic Water Sport School”, którego liderem jest Gmina Kołobrzeg. Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Interreg Południowy Bałtyk (32 tys. Euro), do marca br., odbędzie się cykl warsztatów w Polsce, Niemczech i na Litwie.


Efektem wspólnych spotkań wszystkich partnerów będzie opracowany wniosek o dofinansowanie ze środków unijnych właściwego projektu – budowy nowego produktu turystycznego (wspólnego dla państw partnerskich projektu). Głównym założeniem będzie wydłużenie sezonu turystycznego oraz propagowanie żeglarstwa oraz sportów wodnych wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Wypracowany wniosek powinien być gotowy maju br.

Pierwszy warsztat, mający na celu wzajemne zapoznanie i określenie potrzeb oraz oczekiwań poprowadziła instruktor Julia Słaby. Szereg wspólnie wykonanych ćwiczeń pozwolił wysnuć wnioski niezbędne do dalszej pracy. Ewa Soroka, koordynator projektu z ramienia Gminy Kołobrzeg, podkreśliła, że osiągnięcie założonych wskaźników , które wypracujemy, będzie głównym celem współpracy. Naszym sukcesem będzie zatem satysfakcja i rozwój naszych regionów. Rolę włodarzy w tych działaniach wójt Gminy Kołobrzeg Włodzimierz Popiołek określił jako inspirowanie mieszkańców do podejmowania kreatywnych inicjatyw i zaangażowania w życie samorządów. Jak dodał zastępca wójta Maciej Bejnarowicz, pomimo że dzielą nas pokolenia, powinniśmy poszukiwać zarówno wspólnego języka, celów, jak i drogi  do ich osiągnięcia.

Litewskich partnerów reprezentowali: Inesa Murauskiene – doradca mera Silute, Greta Uleviciute – specjalista referatu komunikacji, Vaidas Pavilonis – radny, Dyrektor Regionalnego Parku Delty Niemna, Romualdas Ambrulaitis – w. specjalista ds. rozwoju oraz inwestycji, Julius Namavicius – przedstawiciel klubu żeglarskiego w Kintai.

Ideę przyszłej współpracy Julius Namavicius ujął trafnie w krótkich słowach: „Najistotniejsze w uprawianiu sportu jest to, kogo możemy zaprosić by nam towarzyszył. Tylko wtedy sprawia on radość, kiedy jest z kim się nią podzielić”. Radny  Vaidas Pavilonis wyraził nadzieję, że projekt zostawi wyraźny ślad, którym będą chciały podążać kolejne pokolenia, w których od najmłodszych lat zakrzewimy jak największe wartości. Jak zauważyła doradca Mera Inesa Murauskiene niezwykle ważne będzie by partnerzy wspólnie pokonywali, lub jeśli się uda, unikali trudności mogących wystąpić w trakcie realizacji projektu.

Spotkanie podsumował Romualdas Ambrulaitis: „Na początku jest pierwszy krok, inicjatywa. One zazwyczaj są piękne. Później pojawiają się trudności, ciężka praca, pragmatyczne działania. Na samym końcu są twarde rezultaty, które trzeba osiągnąć”.

Kluczową rolę w warsztacie odegrał Mariusz Górnisiewicz oraz Tomasz Szukalski – admirałowie Klubu Żeglarskiego Błękitni. Przybliżyli oni stronie litewskiej zakres Działalności Klubu, osiągnięcia, plany i potrzeby. Uczestnicy obejrzeli również dźwirzyński port, bazę żeglarzy oraz miejsce nad jeziorem Resko, w którym planowana jest budowa przystani i Centrum Sportów Wodnych.

Kolejne spotkanie warsztatowe odbędzie się pod koniec lutego, najprawdopodobniej u niemieckich partnerów, którzy niestety nie mogli uczestniczyć w dzisiejszym. Będzie ono służyło analizie programu i wyznaczeniu zadań odpowiadających jego zapisom.

Lekcja w Baltic Water School
Lekcja w Baltic Water School

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama