Overcast Clouds

13°C

Kołobrzeg

28 maja 2022    |    Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
28 maja 2022    
    Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic


Udało się uratować pięć dębówKrzysztof Plewko, prezes Ekologicznego Kołobrzegu, relacjonuje efekty akcji związanej z ratowaniem dębów w Budzistowie.


- W dniu dzisiejszym otrzymałem dobrą wiadomość. Dwa dęby przeznaczone do wycięcia zostały uratowane. Przypomnę tylko, że mieszkańcy Budzistowa kilka dni temu poprosili mnie o interwencję w sprawie wycinki kilku dębów przy drodze dojazdowej do budowy drogi S6. Po rozmowie z mieszkańcami i przedstawicielami wykonawcy stwierdziłem, że warto zwrócić się do osób które są władne wstrzymać wycinkę. Pierwszym do którego się zwróciłem był Wicewojewoda Zachodniopomorski Pan Marek Subocz. Zadzwoniłem do Pana Wicewojewody z placu budowy zaraz po rozmowach z mieszkańcami. Następnym był Pan Jerzy Wierzgacz, Dyrektor Projektu ds. Technicznych z Firmy PORR Polska Infrastructure S.A. W trakcie rozmowy z Panem Dyrektorem w siedzibie firmy na ul. Koralowej w Kołobrzegu dowiedziałem się, że Pan Wicewojewoda Marek Subocz już interweniował w tej sprawie. Dla silniejszego wsparcia poprosiłem jeszcze o pomoc Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Szczecinie. Mogę powiedzieć, że dzięki mieszkańcom Budzistowa, którzy mieszkają nieopodal nowej drogi S6 i odpowiedzialnym urzędnikom uratowaliśmy pięć pięknych dębów - informuje Krzysztof Plewko.

 

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama