Overcast Clouds

6°C

Kołobrzeg

23 kwietnia 2024    |    Imieniny: Jerzy, Wojciech
23 kwietnia 2024    
    Imieniny: Jerzy, Wojciech

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Tadeusz Kowalski nie wygrał wyborów na wójta Gminy Kołobrzeg. Będzie druga tura. Ma jeszcze jeden problem: tylko 3 swoich radnych w Radzie Gminy.


Te wybory pokazały wielkie rozczarowanie Tadeuszem Kowalskim. Do tej pory wójt był bezkonkurencyjny i bez problemu witał się z fotelem w budynku przy ul. Trzebiatowskiej. Jak będzie tym razem? To rozstrzygnie II tura, ale powodów do radości Kowalski mieć nie może, pomimo że osiągnął najlepszy wynik: 46,68%. Problem polega na tym, że jego konkurent - Jerzy Wolski, nie jest daleko: 31,32%, a jego przeciwnik - Tomasz Szafrański, zdobył aż 22% głosów i zrobi wiele, żeby Kowalskiego na Trzebiatowskiej nie było.

Szafrański, sołtys Grzybowa, krytykuje wójta m.in. za decyzje związane z budową instalacji odorotwórczych czy lekceważenie mieszkańców. Jego zdaniem, ten człowiek gminą rządzić nie powinien. Czy jednak poprze Jerzego Wolskiego w batalii przeciwko Kowalskiemu? - Mogę powiedzieć tylko tyle, że prawdopodobieństwo poparcia przeze mnie rządzącego jeszcze wójta jest równe zeru - powiedział naszemu portalowi Tomasz Szafrański.

Szafrański jest najlepiej postrzeganym nowym radnym w gminie. W wyborach do Rady Gminy jako kandydat KWW "Lepsza Gmina", zdobył największą liczbę głosów na radnego: aż 289. Obok siebie, do rady wprowadził jeszcze 4 radnych. Kolejnych 4 radnych wprowadziła Platforma Obywatelska. To wystarczająca większość do rządzenia gminą. Sam Kowalski wprowadził tylko 3 radnych, grzebiąc w ten sposób swoje szanse na samodzielne rządy w gminie.

Środowiska niezadowolone z rządów wójta twierdzą, że Tadeusz Kowalski zawsze mienił się sługą radnych - jak zwykł wyjaśniać powód podejmowania czasami krytykowanych decyzji w gminie. Czy teraz z tego obowiązku, wobec przekazania władzy w inne ręce, wyborcy zdecydują się go zwolnić? O tym przekonamy się już 5 grudnia.


reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama