Overcast Clouds

15°C

Kołobrzeg

28 maja 2024    |    Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
28 maja 2024    
    Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Z nieoficjalnych informacji wiemy, że obecny wójt od czwartku nie ma większości w Radzie Gminy. Koalicja w radzie skupiła się wokół Jerzego Wolskiego.


Tadeusz Kowalski wprowadził do Rady Gminy tylko 3 radnych. Wszyscy pochodzą z Zieleniewa. Jak udało nam się ustalić, 12 pozostałych radnych utworzyło koalicję, która uwidoczni się na najbliższej sesji. Posiedzenie radnych odbędzie się w czwartek. Oznacza to, że obecny wójt i jednocześnie kandydat na wójta, nie ma większości i jest kompletnie ubezwłasnowolniony. - Wójt zawsze twierdził, że jest sługą radnych - mówi nasze źródło. - Przez kilka dni będzie miał okazję przekonać się naprawdę, jak to jest być sługą - dodaje. 


Dlaczego przez kilka dni? Bo nowa koalicja liczy, że to nowym wójtem zostanie Jerzy Wolski. Jednym z pierwszych zadań niektórych nowych radnych będzie sprawdzenie, dlaczego Tadeusz Kowalski i współpracujący z nim radni poprzedniej kadencji przekształcili działkę pod hipermarket tylko jednemu właścicielowi i czy wójt działał w tej kwestii w interesie gminy. Ze swojej strony proponujemy też sprawdzić, czy publikując taki sam tekst na stronie Urzędu Gminy i swojej stronie wyborczej, dotyczący jednego z naszych artykułów, wójt działał w interesie gminy. Ta sprawa najprawdopodobniej stanie na najbliższej czwartkowej sesji.


 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama