Overcast Clouds

10°C

Kołobrzeg

25 września 2022    |    Imieniny: Aurelia, Władysław, Kamil
25 września 2022    
    Imieniny: Aurelia, Władysław, Kamil

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

MMG inwestuje w Budzistowo Przedstawiciele firmy deweloperskiej Master Management Group spotkali się z wójtem Włodzimierzem Popiołkiem.


Firma, znana z realizacji takich inwestycji jak budowa CH Brama Mazur w Ełku, Galerii Młociny w Warszawie czy rozbudowa centrum Magnolia Park we Wrocławiu, jest zarządcą i przedstawicielem nowego właściciela terenu inwestycyjnego w Budzistowie oraz projektu galerii handlowej. O jej budowie mówiło się w Kołobrzegu od kilku lat. Teraz zarządca kończy procedury formalne. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, który był przedmiotem dyskusji z urzędnikami, to w najbliższym czasie Gmina Kołobrzeg powinna wydać deweloperowi decyzję środowiskową, po której będzie mógł się starać o pozwolenie na budowę i wyłonić generalnego wykonawcę.

Prace budowlane mają się rozpocząć w br., po wydaniu pozwolenia na budowę. Jak podczas spotkania mówił architekt Maciej Kornecki – koncepcja projektowa obiektu już jest, podobnie jak parkingu czy rozbudowy ulicy Chrobrego. Kwestią otwartą jest koncepcja aranżacji wizualnej, która pozwoli nadać galerii charakter spójny z miejscowością. Być może będzie ona nawiązywała do aspektów historycznych i walorów Budzistowa. - Nieodłącznym elementem budowanych przez nas centrów są eventy kulturalne oraz promocyjne, które organizujemy wspólnie z lokalną społecznością, instytucjami czy przedsiębiorcami. To wyróżnia nas wśród innych. Naszym priorytetem jest bowiem aby mieszkańcy identyfikowali się z tym miejscem i mogli je wykorzystywać w różnych aspektach, nie tylko handlowym – podkreślała Karolina Żelazek, menedżer marketingu i komunikacji MMG.

Technicznie obiekt ma mieć powierzchnię zabudowaną 18 tys. metrów kwadratowych oraz parking z niemal 400 miejscami postojowymi. Przewiduje jedną kondygnację. Jak zapewniał dyrektor do spraw rozwoju nowych projektów MMG, Michał Masztakowski – umowy najmu zostały już podpisane z operatorem spożywczym i kinowym, a marki modowe są na etapie zaawansowanych negocjacji. Galeria nie ma jeszcze nazwy i być może będzie ona przedmiotem konkursu.

MMG inwestuje w Budzistowo

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama