Overcast Clouds

13°C

Kołobrzeg

16 kwietnia 2024    |    Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt
16 kwietnia 2024    
    Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Strażacy ze Starego Borku mają nowy wózStrażacy ochotnicy ze Starego Borku wreszcie doczekali się nowego wozu bojowego, który zastąpi 30-letniego Stara 244.


Nowy wóz został zabudowany na podwoziu MAN TGM 18.340 przez specjalistyczną firmę z Kielc, jest to średni wóz gaśniczy ze zbiornikiem 4680 l wody i 468 l środka pianotwórczego oraz autopompą o wydajności 2900 l/minutę przy ciśnieniu 8 bar i 450l/min przy 40 barach. Oprócz tego pojazd posiada agregat prądotwórczy, wyciągarkę, najaśnice zasilaną z instalacji pojazdu oraz radia pracujące w systemie TETRA.

Ochotnicza Straż Pożarna w Starym Borku jako jedyna w Gminie Kołobrzeg należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego i odnotowuje około 30 działań ratowniczych na rok, OSP zrzesza 30 osób, głównie mieszkańców miejscowości. Zakup nowego pojazdu z pewnością podniesie poziom bezpieczeństwa mieszkańców gminy Kołobrzeg i nie tylko. Środki na zakup wozu w kwocie 208 tys. zł pokryła Gmina Kołobrzeg, 73 tys. zł przekazał Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Pozostała kwota 570 tys. zł pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 - 2020. Projekt: ,,Wsparcie systemu ratownictwa w Województwie Zachodniopomorskim poprzez zakup samochodów oraz wyposażenia dla Ochotniczych Straży Pożarnych”. Zadanie realizuje Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP za pośrednictwem Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Zachodniopomorskiego.

Strażacy ze Starego Borku mają nowy wóz
Strażacy ze Starego Borku mają nowy wóz

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama