Few Clouds

4°C

Kołobrzeg

21 kwietnia 2024    |    Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
21 kwietnia 2024    
    Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

W gminie Kołobrzeg rusza teleopiekaGminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kołobrzegu z potwierdza, że w gminie Kołobrzeg działa pilotażowy program osłonowy „Teleopieka dla potrzebujących mieszkańców Gminy Kołobrzeg”. Dzięki przyjęciu przez radnych uchwały w sprawie programu pilotażowego, znacznie wzrośnie poczucie bezpieczeństwa dziewięciu mieszkańców gminy.


Należy podkreślić, iż gmina Kołobrzeg jako pierwsza w powiecie kołobrzeskim wprowadziła tę formę pomocy. Jest ona również prekursorem tego rodzaju wsparcia w skali województwa, a także kraju – niewiele gmin może pochwalić się prowadzeniem tego typu działalności. Podstawową misją teleopieki jest właśnie podniesienie poczucia bezpieczeństwa osób chorych i niepełnosprawnych, przebywających stale lub czasowo w domu. Dla osób starszych jest to zaspokojenie jednej z ich podstawowych potrzeb. W przypadku zagrożenia, teleopieka powinna zapewnić otrzymanie szybkiej pomocy medycznej lub socjalnej. W pierwszej kolejności program ma służyć osobom samotnym, przewlekle chorym obawiającym się braku dostępu do podstawowej opieki w nagłej potrzebie. Jest również optymalnym rozwiązaniem dla osób starszych, które chcą pozostać w swoich domach zamiast przeprowadzić się do placówek opieki zbiorowej.

Więcej informacji udzielają pracownicy socjalni Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kołobrzegu ul. Trzebiatowskiej 48 b, tel. 94 35 425 98, z nadzieją, że nowa forma pomocy wprowadzona w naszej gminie ułatwi życie i podniesie poczucie bezpieczeństwa mieszkańców i ich rodzin.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama