Overcast Clouds

13°C

Kołobrzeg

28 maja 2022    |    Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
28 maja 2022    
    Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic


bieg ku słońcu kołobrzeg

23 edycja Biegu ku Słońcu odbywała się w bardzo wysokiej temperaturze, termometry wskazywały nawet powyżej 30 kresek. Można zatem śmiało powiedzieć, że startujący bardziej niż ku słońcu chcieliby być jak najdalej od niego. Od godziny 9.00 przed drzwiami Gminnego Ośrodka Sportu Turystyki i Rekreacji w Dźwirzynie ustawiła się długa kolejka osób po startowe koszulki oraz chipy zapisujące ich czas biegu. A koszulki w tym roku też nie przypadkowe, biało - czerwona kolorystyka dla upamiętnienia 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na linii startu usytuowanej na plaży w Dźwirzynie przy biegnących 204 biegaczach w różnym wieku i doświadczeniu, robiło to naprawdę duże wrażenie.

Wystartowali punktualnie o godzinie 11. Cztery kilometry plażą, którą opuścili w Grzybowie na wysokości ulicy Bałtyckiej, następie międzynarodową trasą rowerową R10, ulicą Piastowską w Dźwirzynie do mety przy GOSTiR w Dźwirzynie. Najszybciej opisany dystans ponownie jak przed rokiem pokonał kołobrzeżanin Krzysztof Gosiewski (KS SMS Szklarska Poręba) uzyskując czas 33:37 (rok temu 32:54). Wspaniale kontrolował całą trasę i samotnie walczył na ostatnich 2 -3 kilometrach. Rok temu tempa dotrzymywali mu reprezentanci Białorusi i Ukrainy. Niemal minutę po zwycięzcy na metę wbiegł Norbert Borzęcki z Koszalina (34:39), a podium zamknął Piotr Pobłocki z UKS Ekonomik Maratończyk Lębork (35:24). Na czwartym miejscu uplasował się jedyny w stawce reprezentant Ukrainy Kostiantyn Doroshenko z Charkowa (38:05). Wśród pań dystans najlepiej przebiegły: Ewelina Paprocka z Obliwic, a czas zwyciężczyni to 39:10, Kamila Pobłocka - Dobrowolska z UKS Ekonomik Maratończyk Lębork 39:58 oraz Sylwia Telatyńska z klubu Aktywne Choszczno 41:21. Zdobywczynie 2 i 3 miejsca powtórzyły swoje lokaty z przed roku, uzyskują jednak gorsze czasy.

Medale zawisły na szyi wszystkich uczestników, ale laury, puchary i nagrody pieniężne przypadły najlepszym. Zgodnie z tegorocznym regulaminem jeżeli na podium staną reprezentanci Polski stawki zostają podwojone. I tak też się stało - 1200, 1000 i 800 zł zasiliło konta najlepszych biegaczy w kategorii mężczyzn i kobiet. Ceremonia wręczenia nagród przez dyrektora biegu Jacka Domańskiego odbyła się na terenie dźwirzyńskiego amfiteatru. Gratulujemy wszystkim sportowego zaangażowania i wyników.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama