Light rain

4°C

Kołobrzeg

20 kwietnia 2024    |    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław
20 kwietnia 2024    
    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

popiołek kołobrzeg

W Urzędzie Gminy Kołobrzeg odbyło się jedno z najważniejszych spotkań Rady Gminy – sesja absolutoryjna. Wzięło w niej udział 14 radnych. Na wstępie wójt Włodzimierz Popiołek wyróżnił mieszkańców, którzy w ostatnim czasie wykazali się bohaterstwem w niesieniu pomocy innym, zaangażowaniem w organizację życia kulturalnego czy osiągnięciami sportowymi.

Wójt omówił również trwające inwestycje oraz prace projektowe. Nadmienił, iż termin zakończenia budowy Centrum Turystyki i Rekreacji Wodnej w Dźwirzynie został przedłużony do końca września.

Głos zabrali również sołtysi. Ich bolączką w sezonie letnim jest częstotliwość koszenia traw w miejscach rekreacji i okolicach dróg. Sołtys Rościęcina Grażyna Staszewska zaapelowała do sołtysów oraz mieszkańców do osobistego zaangażowania i pomocy jednostkom gminnym, ponieważ skala i obszar działań w szczycie sezonu są ogromne. Podniesiono również problem częstotliwości kursów komunikacji miejskiej, szczególnie w miejscowościach turystycznych, ale również ze względu na dostępność dla osób starszych i niezmotoryzowanych. Padło również pytanie o zamiary łączenia

Po raz pierwszy radni zapoznali się i dyskutowali nad Raportem o stanie gminy. W rezultacie Rada udzieliła wójtowi Włodzimierzowi Popiołkowi wotum zaufania 11 głosami za, przy 2 głosach przeciw i 1 wstrzymującym się.
Kolejnym punktem zebrania było przedstawienie sprawozdania finansowego przez skarbnika gminy Aleksandra Russa. Główne dane liczbowe dotyczące zeszłego roku to dochód na poziomie niemal 59 mln zł i wydatki sięgające prawie 84 mln zł. Deficyt wyniósł zatem około 24 mln zł i w całości został pokryty z nadwyżki finansowej osiągniętej w roku poprzedzającym. „Najkosztowniejszymi” obszarami są pomoc społeczna (ok. 12 mln zł) i oświata (ok. 11 mln zł). W rankingu Regionalnej Izby Obrachunkowej w kategorii gmin wiejskich Gmina Kołobrzeg zajęła I miejsce pod względem realizacji i kształtu budżetu w Województwie Zachodniopomorskim i VII w kraju. Radni jednogłośnie przyjęli sprawozdanie.  Komisja Rewizyjna, zgodnie z opinią  RIO wnioskowała o udzielenie wójtowi absolutorium z wykonania budżetu. ZA głosowało 11 radnych, PRZECIW 2, 1 osoba wstrzymała się.

Wójt Włodzimierz Popiołek podziękował wszystkim, którzy przez ostatni rok współpracowali zarówno przy realizacji budżetu, jak również na rzecz rozwoju naszej gminy. Podkreślił, że samorządowa rzeczywistość często wymaga wspólnego pochylenia nad sprawami trudnymi, czy problemami, kompromisów. Wszyscy, którzy zadają sobie trud rozumienia i chęć współpracy mogą wnieść wiele dla wspólnego dobra.

Gratulacje ze strony wójta i Rady odebrał  także skarbnik Aleksander Russ, który powołanie na swoją funkcję odebrał rok temu, na ubiegłorocznej sesji absolutoryjnej. Stan finansów gminy i rzetelność sprawozdania to również jego zasługa.

W dalszej części sesji radni podjęli szereg uchwał w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w kilku obrębach w Dźwirzynie.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama