Overcast Clouds

1°C

Kołobrzeg

2 grudnia 2023    |    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana
2 grudnia 2023    
    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

gmina kołobrzeg

Urząd Gminy Kołobrzeg zamówił zewnętrzny audyt w Referacie Promocji i Kultury. Z dokumentem tym zapoznali się radni Rady Gminy. Dziś wnioskowano, aby temat wyników audytu był jednym z punktów porządku obrad. Taki wniosek złożył radny Tomasz Szafrański w imieniu swojego Klubu "Nowe Otwarcie". Natomiast Klub "Gmina Równych Szans" wnioskował o takową dyskusję, ale nie na dzisiejszej sesji budżetowej, tylko na kolejnej, która zostanie zwołana. Ten wniosek został przegłosowany.

Nie zmienia to faktu, że wyniki audytu dla samego referatu i nadzorującego jego sprawy wójta, są negatywne. Chodzi o fakt realizacji części zadań z pominięciem obowiązujących w Urzędzie Gminy Kołobrzeg regulacji dotyczących zamówień publicznych, tam, gdzie formalnie mógł zachodzić obowiązek ich stosowania. Problematyczne jest pozyskiwanie kontrahentów i zawieranie z nimi umów, a także sama realizacja niektórych zadań. Audyt jest pod tym względem krytyczny.

Na dzisiejszej sesji, wójt Włodzimierz Popiołek wskazywał, że nie ukrywał audytu, jest on radnym znany, a osób za kwestie w nim opisane w Urzędzie Gminy już nie ma. W czwartek, radni opozycyjni o wynikach audytu zawiadomili Prokuraturę Rejonową w Kołobrzegu, wskazując, że w tej sprawie mogło dojść do popełnienia przestępstwa.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama