Overcast Clouds

4°C

Kołobrzeg

6 grudnia 2022    |    Imieniny: Mikołaj, Emilian, Leontyna
6 grudnia 2022    
    Imieniny: Mikołaj, Emilian, Leontyna

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

dźwirzyno kołobrzeg

Pisaliśmy na naszym portalu o wodzie, która zbiera się po opadach deszczu na ulicy Wyzwolenia w Dźwirzynie. Podobny problem zgłaszają nam mieszkańcy Niekanina, gdzie woda zalewa plac zabaw i drogę. Gmina opublikowała odpowiedź na zadawane przez nas pytania w tym zakresie:

Ulica Wyzwolenia jest drogą powiatową, co oznacza, że jest w gestii Starostwa Powiatowego w Kołobrzegu. W listopadzie 2019 roku odbyło się spotkanie Gminy Kołobrzeg oraz Zarządu Dróg Powiatowych w Kołobrzegu właśnie w tej sprawie. Stwierdzono, że najprawdopodobniej uszkodzona jest kanalizacja deszczowa stanowiąca odpływ z drogi powiatowej na prywatnym terenie (dz. Nr 109, obręb ewidencyjny Dźwirzyno). W wyniku spotkania Gmina Kołobrzeg wyraziła zgodę na interwencyjne włączenie się z wodą do studni kanalizacji deszczowej znajdującej się w obrębie skrzyżowania drogi gminnej ulicy Wczasowej i Wyzwolenia. To, co było w możliwościach Gminy zostało zrobione, reszta zależy już od innych instytucji - Starostwa Powiatowego i Zarządu Dróg Powiatowych w Kołobrzegu.

We wrześniu 2017 roku wpłynął wniosek Rady Sołeckiej w sprawie zalewania boiska gminnego i zalania wodą opadową drogi powiatowej. Miesiąc później Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Koszalinie wydało postanowienie wyznaczające Wójta Gminy Siemyśl do wydania decyzji w sprawie zmiany stanu wody na gruncie i podtapiania nieruchomości stanowiącej własność Gminy- mowa o boisku. Jednak w grudniu 2018 roku Wójt Gminy Siemyśl wydał swoją decyzję- odmawiającą nakazania przywrócenia stanu poprzedniego lub wykonania urządzeń zapobiegających szkodom. W listopadzie 2019 r. Wójt Gminy Kołobrzeg zrobił co było w jego możliwości. Jako właściciel boiska gminnego znajdującego się w zlewni uszkodzonego urządzenia wodnego Gmina Kołobrzeg dokonała wymiany 9 m uszkodzonego urządzenia wodnego (leżącego na dz. nr  117 w obrębie ewidencyjnym Niekanin). Niestety, uszkodzenie rurociągu, którego efektem jest zalewanie boiska i drogi powiatowej dotyczy najprawdopodobniej dalszej jego części. Ta natomiast leży na terenie prywatnym. W tej sytuacji jedynym organem mającym prawo do podjęcia działania jest Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, a nie Gmina Kołobrzeg.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama