Overcast Clouds

4°C

Kołobrzeg

6 grudnia 2022    |    Imieniny: Mikołaj, Emilian, Leontyna
6 grudnia 2022    
    Imieniny: Mikołaj, Emilian, Leontyna

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

budzistowo kołobrzeg

Nieustannie trwają dyskusje nad tym jak ma wyglądać wyjazd z Budzistowa. Połączenie drogi S6 z rondem im. Jerzego Patana jest ciągle kwestią wzbudzającą emocje.

17 stycznia w Budzistowie odbyło się spotkanie, w którym udział wzięli przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ze Szczecina, wójt oraz radni Gminy Kołobrzeg, zastępca prezydenta miasta Kołobrzeg oraz mieszkańcy Budzistowa. Zaproponowaną przez przedstawicieli GDDKiA opcją było rondo, które łączyłoby drogi.n Mieszkańcy Budzistowa jednak jasno wyrazili swoje zdanie- wiadukt jest najlepszym wyjściem. Jak mówi radny Tomasz Królikowski, co dwie drogi, to nie jedna. Wiadukt jest rozwiązaniem optymalnym, dużo bezpieczniejszym oraz zapewniającym płynność ruchu. Rondo też jest rozwiązaniem, ale nie tak dobrym. Większość wyrażanych obaw dotyczy bezpieczeństwa oraz możliwości tworzenia się korków na rondzie.

Skoro budowa wiaduktu jest wariantem, który ma o wiele więcej zalet niż rondo, to dlaczego dyskusje tyle trwają? Najwięcej obiekcji jeśli chodzi o budowę wiaduktu mają mieszkańcy osiedla przy ul. Rzemieślniczej oraz radni Miasta Kołobrzeg. Mieszkańcy tego osiedla twierdzą, że wiadukt może utrudnić im wjazd na swoją ulicę, ale wyrażają też swoje obawy co do kwestii wizerunkowych oraz hałasu. W Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie dalej trwają prace projektowe. Kiedy już prace się skończą ma odbyć się następne spotkanie, aby przedstawić ostateczny wariant, nie znamy jednak jeszcze terminu.

Tymczasem zapraszamy do posłuchania, co na ten temat mają do powiedzenia nasi radni Rady Gminy Kołobrzeg.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama