Overcast Clouds

-1°C

Kołobrzeg

29 listopada 2023    |    Imieniny: Błażej, Walter, Fryderyk
29 listopada 2023    
    Imieniny: Błażej, Walter, Fryderyk

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

dźwirzyno

Zakończyła się procedura przetargowa, której celem było wyłonienie firmy mającej dokończyć inwestycję w Dźwirzynie. Czterokrotnie zmieniano termin oddania Centrum Sportów Wodnych w Dźwirzynie, a teraz po raz kolejny zmieni się koszt wykonania tej inwestycji. Istniała w ogóle obawa, że nikt do tego przetargu nie stanie. Z drugiej jednak strony, jego wyniki też nikogo nie cieszą. Rada Gminy zabezpieczyła kilka tygodni temu kwotę 3,2 mln zł na dokończenie centrum. W przetargu okazało się jednak, że kwota wzrosła o ponad 100 procent. Konsorcjum Budowlane Doraco Sp. z o.o. z Gdańska chce za wykonanie zlecenia 7,32 mln zł. O tym, czy do tego dojdzie, zdecydują radni. Warto pamiętać, że już ostatnio kwestia dołożenia pieniędzy do inwestycji wzbudzało kontrowersje. Jeśli tym razem zwiększony zostanie koszt zadania, zamknie się ono kwotą nie 11,5 ale niemal 18 mln zł. Jeśli natomiast gmina nie wykona zadania w terminie, będzie musiała oddać 5 mln zł dotacji ze środków unijnych. Jeśli radni zrezygnują z dołożenia środków, gmina pieniądze i tak odda, a centrum nadal nie będzie. Docelowo, zadanie miałoby być zakończone do wakacji.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama