Clear Sky

14°C

Kołobrzeg

6 czerwca 2023    |    Imieniny: Dominika, Laura, Norbert
6 czerwca 2023    
    Imieniny: Dominika, Laura, Norbert

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

drabina osp korzystno straz pożarna

Biorąc pod uwagę różne scenariusze, które mogą się zdarzyć strażacy stwierdzili, że najbardziej przydatna będzie długa drabina. OSP Korzystno bierze udział w akcjach na terenie całego powiatu, w różnych miejscach. Zdecydowano, że najlepsza będzie dostosowana do wozu drabina o długości ok. 10 metrów.

Drabina taka to jednak koszt ponad 8 tys. zł, na co na razie strażacy nie mogli sobie pozwolić. Szukając wyjścia z sytuacji porozumieli się z prezesem Organizacji Producentów Ryb "Bałtyk", Marcinem Mojsiewiczem.

Prezes Mojsiewicz, mieszkający w Kolonii Zieleniewo, zna strażaków oraz ich dokonania. Postanowił zadziałać wraz z firmą. W ten sposób działająca od 2009 roku Organizacja Producentów Ryb "Bałtyk" została ofiarodawcą nowej drabiny dla OSP Korzystno.

Zakupiona drabina to model dwuprzęsłowy. Długość transportowa to ponad 5 m, po rozsunięciu drabina ma 10,02 m. Jest ona lekka, a przy tym stabilna. Na drabinie mogą znajdować się nawet 3 osoby w jednym momencie. To idealny sprzęt dla strażaków.

Przy przekazaniu drabiny prezes Marcin Mojsiewicz powiedział - Strażacy z OSP opowiedzieli mi o swoim problemie. Nasza Organizacja postanowiła wesprzeć lokalną społeczność. Wiemy ile robi OSP i chcieliśmy ich wspomóc.

Naczelnik OSP Korzystno Tomasz Michałko podziękował Organizacji "Bałtyk" - To wielkie szczęście. Ta drabina będzie używana w akcjach w całym powiecie... choć mamy nadzieję, że będzie ich jak najmniej.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama