Broken Clouds

13°C

Kołobrzeg

10 czerwca 2023    |    Imieniny: Bogumił, Małgorzata, Edgar
10 czerwca 2023    
    Imieniny: Bogumił, Małgorzata, Edgar

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

powiat gmina kołobrzeg starosta wójt przebudowa

Dziś o 11:00 odbył się końcowy odbiór zadania pn. „Rozbudowa drogi powiatowej nr 3152Z Kołobrzeg – Grzybowo na odcinku od pętli autobusowej do skrzyżowania z ul. Cichą w Grzybowie”.

Zakres prac podzielony był na dwa etapy, w obu przypadkach przewidywał przebudowę drogi w zakresie elementów drogowych tj. nawierzchni drogi, przebudowę skrzyżowań, przystanków autobusowych, zjazdów i ciągów pieszych. Przebudowano również odwodnienia i kanały deszczowe. Wycięto też kilka drzew i zakrzaczeń.

W wyniku przeprowadzonego przetargu wykonawcą robót była firma: Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych PRIN Jacek Zadka z Grzybowa. Koszt przebudowy drogi, zgodnie z zawartą umowa to: 10.995.926,83  zł brutto. Na daną inwestycję Powiat Kołobrzeski pozyskał dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 50% wartości zadania.

Droga teraz jest długa i prosta co sprzyja przekraczaniu prędkości na nowo wyremontowanym odcinku, wiedzą też o tym policjanci z kołobrzeskiej drogówki, którzy już niejednokrotnie ostudzali zbyt szybkich kierowców.

Jak mówili na spotkaniu z dziennikarzami władze powiatu i gminy, wszyscy liczą, że następnym etapem modernizacji będzie ulica Wyzwolenia w Dźwirzynie.

Więcej w materiale wideo.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama