Broken Clouds

13°C

Kołobrzeg

10 czerwca 2023    |    Imieniny: Bogumił, Małgorzata, Edgar
10 czerwca 2023    
    Imieniny: Bogumił, Małgorzata, Edgar

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

policja dzwirzyno alkohol

Jak udało nam się ustalić dziś około godziny 18:00 w Dźwirzynie na głównej ulicy Wyzwolenia doszło do niecodziennego zdarzenia. 68 - letni mężczyzna prowadził pojazd marki citroen. Jazda jednak sprawiała mu sporo trudności i o mało nie wjechał w pieszych, którzy poruszali się chodnikiem przy sklepie spożywczym. Kierowca opuścił krokiem niepewnym swój pojazd, i udał się do sklepu. Gdy z niego wyszedł i chciał ponownie wsiąść do pojazdu piesi zatrzymali go i wezwali na miejsce policję. Mężczyzna odmówił poddania się badaniu na obecność alkoholu, i został zabrany do szpitala na pobranie krwi. Jak mówili świadkowie było bardzo mocno czuć alkohol od 68 - latka.  Kierowcy odebrano uprawnienia do kierowania. Pojazd został zabezpieczony i odholowany przez pomoc drogową na policyjny parking.

Aktualizacja : kierowca w szpitalu zdecydował się poddać badaniu na zawartość alkoholu w organizmie, wydmuchał 1.5 promila. Został osadzony w areszcie do wytrzeźwienia. Noc spędził w policyjnej izbie dla osób zatrzymanych. Teraz o jego dalszym losie będzie decydował sąd. Nieodpowiedzialny kierujący musi liczyć się z karą pozbawienia wolności do 2 lat, zakazem prowadzenia pojazdów i obligatoryjną karą pieniężną. Dodatkowo mężczyzna będzie musiał pokryć koszty holowania pojazdu, którym się poruszał.

Dziękujemy i gratulujemy małżeństwu za prawidłową obywatelską postawę. Dzięki Waszej czujności i szybkiej reakcji kolejny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany. Przypominamy również, że każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie to przywilej wynikający z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać Policji. - pisze rzeczniczka kołobrzeskiej komendy policji.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama