Clear Sky

14°C

Kołobrzeg

6 czerwca 2023    |    Imieniny: Dominika, Laura, Norbert
6 czerwca 2023    
    Imieniny: Dominika, Laura, Norbert

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

xprzecmino kołobrzeg gmina festiwal kultury polsko ukraińskiej

W sobotę w Przećminie odbył się Festiwal Kultury Polsko-Ukraińskiej. Impreza rozpoczęła się o 14:00 i trwała do późnego wieczora.

Imprezę otworzył Wójt Włodzimierz Popiołek - przywitał wszystkich i podziękował za przybycie. Na scenę z nim wyszli także zaproszeni na Festiwal goście. Wśród nich byli Konsul Honorowy Ukrainy Henryk Kołodziej, starosta Tomasz Tamborski, poseł Czesław Hoc, wicewojewoda Marek Subocz, komendant Straży Granicznej w Kołobrzegu Roman Biernacki i radny miasta Kołobrzeg Maciej Bejnarowicz. Oprócz Wójta krótkie przemówienia wygłosili konsul Henryk Kołodziej oraz sołtys Przećmina Zofia Duńczak.

Na początek przygotowano degustację flądry. Zakład Aktywności Zawodowej przygotował 500 porcji ryby po grecku, a flądrę zasponsorował p. Andrzej Gościniak. W tym czasie prowadzący Robert Bochenko na scenie przygotowywał polski żur. Na scenie towarzyszyła mu pochodząca z Ukrainy Ganna, która gotowała barszcz ukraiński. Po ciekawym kulinarnym show chętni mogli skosztować obu zup. Dla osób, które nie miały ochoty na rybę lub zupę, dostępna była bogata oferta gastronomiczna. Sołectwa z Gminy Kołobrzeg wystawiły swoje stoiska, gdzie można było smacznie i tanio zjeść.

W międzyczasie najmłodsi mogli pobawić się na dmuchanych atrakcjach lub spędzić czas przy stanowisku animatorek, które dbały o dobrą zabawę. Starsi za to mieli okazję, by odwiedzić stanowisko rachmistrzyni Narodowego Spisu Powszechnego. Kto nie dokonał samospisu, mógł przy okazji tego wydarzenia oficjalnie spisać się (przypominamy, że Narodowy Spis Powszechny jest obowiązkowy).

Nie zabrakło także oprawy muzycznej. Na scenie najpierw pojawił się zespół Mayol. Potem krótki koncert zagrał zespół Demaj, który wrócił na scenę jeszcze raz wieczorem. Trzecim zespołem, który zagrał na Festiwalu była Horpyna.

Wieczorem uczestnicy mieli okazję zobaczyć piękny pokaz laserowy.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama