Overcast Clouds

15°C

Kołobrzeg

19 maja 2024    |    Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban
19 maja 2024    
    Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

psp cwiczenia kołobrzeg dzwirzyno

W dniach 13-14 września 2021 r. na terenie powiatu kołobrzeskiego w Dźwirzynie odbyły się ćwiczenia zgrywające podmioty zarządzania kryzysowego w realizacji zadań podczas zagrożeń na akwenie wodnym.

W ćwiczeniach uczestniczyły zastępy Państwowej Straży Pożarnej, w tym Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Koszalina, Policja, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz 14 Zachodniopomorski Batalion Obrony Terytorialnej. Głównym zadaniem ratowników była lokalizacja osób poszkodowanych, które w wyniku przejścia gwałtownego szkwału znalazły się w wodzie w różnych częściach jeziora Resko, podjęcie poszkodowanych oraz udzielenie kwalifikowanej pomocy przedmedycznej. W działaniach do lokalizacji poszkodowanych zostały wykorzystane drony. Ćwiczeniom bacznie przyglądali się przedstawiciele Zarządzania Kryzysowego różnego szczebla z Województwa Zachodniopomorskiego.
 

Opracowanie: st. kpt. Krzysztof Azierski

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama