menu

Kowalski bez absolutorium

Wójt Gminy Kołobrzeg nie dostał absolutorium. Rada Gminy nie nie podjęła uchwały w tej sprawie. Zabrakło 1 głosu. Wójt nie ma większości.


Gorąca sesja w Gminie Kołobrzeg. Dziś głosowano absolutorium dla wójta Tadeusza Kowalskiego. Wójt przedstawił, co udało się zrobić w 2010 roku, tyle, że przy poparciu poprzedniej rady, która była zdominowana przez jego zwolenników. Wtedy, przed kampanią wyborczą, wykonano wiele inwestycji w gminie. Wykonanie budżetu pozytywnie oceniła Regionalna Izba Obrachunkowa, ale już część radnych miała w tej sprawie zupełnie inne zdanie.

Gdy przyszło do głosowania, "za" zagłosowało 7 radnych, w tym radni z Zieleniewa, popierający wójta. 3 radnych się wstrzymało, reszta była przeciwko. Przewodniczący Rady Gminy odczytał formułę o udzieleniu absolutorium większością głosu. W tym momencie wstał przewodniczący Komisji Gospodarki i Budżetu, radny Tomasz Szafrański. Zwrócił uwagę na większość bezwzględną, która w Radzie Gminy Kołobrzeg wynosi 8 radnych. I tyle głosów powinno zostać oddanych za absolutorium. Jak potwierdził radca prawny, Rada Gminy nie podjęła uchwały za udzieleniem absolutorium.

Radni za to, nie bez opozycji ze strony wójta, podjęli uchwałę o przystąpieniu do zmiany studium kierunków i uwarunkowań zagospodarowania przestrzennego dla obrębu Budzistowo. A jeszcze do niedawna było to niemożliwe...

 

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt (napisz do nas). Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.