Overcast Clouds

15°C

Kołobrzeg

28 maja 2024    |    Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
28 maja 2024    
    Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

OSP Karcino otrzymało średni wóz bojowy

Pojazd do tej pory eksploatowany był jako samochód ćwiczebny, na ośrodku szkoleniowym w Bornym Sulinowie, jego aktualny przebieg to zaledwie 27 tys. kilometrów, co w przypadku wozów bojowych jest niewielkim przebiegiem. Od dłuższego czasu OSP Karcino zabiegało o średni samochód bojowy, dzięki staraniom starosty Tomasza Tamborskiego, Komendanta Wojewódzkiego PSP w Szczecinie st. bryg Jarosława Tomczyka oraz Komendanta Powiatowego PSP w Kołobrzegu st. bryg Krzysztofa Makowskiego oraz wójta Włodzimierza Popiołka, pojazd udało się pozyskać dla OSP Karcino. Są plany, aby ta jednostka w przyszłości weszła do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, czyli jednostek w pierwszej kolejności dysponowanej do akcji. Chcemy też w niedalekiej przyszłości wybudować niewielki slip na jeziorze Resko, z racji dużej eksploatacji nowej mariny w Dźwirzynie, nie ma tam żadnej jednostki w pobliżu. Karcino dysponuje łodzią i mogłoby szybko reagować na zagrożenia. - powiedział naszej redakcji starosta Tomasz Tamborski.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama