Scattered Clouds

12°C

Kołobrzeg

1 czerwca 2023    |    Imieniny: Hortencja, Jakub, Konrad
1 czerwca 2023    
    Imieniny: Hortencja, Jakub, Konrad

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Jest szansa na pieniądze z Polskiego Ładu na ulicę Wyzwolenia

Powiat nie zaprzestaje w staraniach na rzecz pozyskania milionów na przebudowę ulicy Wyzwolenia w Dźwirzynie. Ostatnio złożony projekt nie został przyjęty, gdyż pojawiła się tam inwestycja w całości, na co jednorazowo środków przyznać nie można. Dlatego też teraz zaszła zmiana.

Powiat do Programu Polski Ład złożył pięć wniosków o dofinansowanie zadań inwestycyjnych z zakresu infrastruktury drogowej na łączną kwotę ponad 42 mln zł. - Trzy największe inwestycje, o które aplikujemy to budowa ulicy Wyzwolenia w Dźwirzynie oraz rozbudowa dwóch ulic powiatowych w Kołobrzegu: ulicy Jedności Narodowej i długo wyczekiwanej ulicy Witosa. Mamy nadzieję, że tym razem uda się pozyskać dofinansowanie - mówi starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski.

Wnioski złożone do Programu Polski Ład:
- budowa ul. Wyzwolenia w Dźwirzynie - koszt całej inwestycji 15 000 000 zł;
- rozbudowa ulic powiatowych w mieście Kołobrzeg (ul. Jedności Narodowej i ul. Witosa) - koszt całej inwestycji 19 000 000 zł;
- przebudowa mostu w Nieżynie wraz z dojazdami - koszt całej inwestycji 3 500 000 zł;
- wykonanie nowych nawierzchni na drodze Gorawino-Drozdowo - koszt całej inwestycji 1 700 000 zł;
- wykonanie nowych nawierzchni na drogach powiatowych: Pustary, Aleja Dębowa, Ząbrowo-Ołużna, Charzyno-Ołużna, Niemierze-Charzyno, Niemierze-węzeł S”6”, Byszewo-Węzeł „S6” - koszt całej inwestycji 5 000 000 zł.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama