Scattered Clouds

12°C

Kołobrzeg

1 czerwca 2023    |    Imieniny: Hortencja, Jakub, Konrad
1 czerwca 2023    
    Imieniny: Hortencja, Jakub, Konrad

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Nowe warianty zmian ruchu na ul. Nadmorskiej w Grzybowie

Gmina Kołobrzeg zamówiła u specjalistów przygotowanie projektów, które mogłyby pomóc w poprawieniu  bezpieczeństwa wszystkich użytkowników ruchu drogowego w obrębie ulicy Nadmorskiej w Grzybowie.

10 lutego odbyły się konsultacje społeczne, na których przedstawiono dwa warianty zmian. Na spotkaniu (oraz w pismach przysyłanych do Urzędu) większość osób odpowiedziała się za wariantem drugim, który zakładał m.in. wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ulicach Nadmorskiej, Namiotowej, Sztormowej oraz Długiej. Podczas spotkania pojawiły się jednak uwagi mieszkańców, które wzięto pod uwagę. Dlatego Gmina Kołobrzeg zdecydowała o przygotowaniu kolejnej wersji wariantu drugiego.

Kolejne konsultacje społeczne na których będą przedstawione oba warianty odbędzie się 1.03.2022 (wtorek) o godz. 18:00 na Świetlicy Wiejskiej w Grzybowie. Ich opisy prezentujemy poniżej.

2 i 3 wariant przedstawi wprowadzenie elementów spowolnienia ruchu drogowego w postaci wprowadzenia strefy zamieszkania, strefy ograniczenia prędkości do 30km/h, progów zwalniających, ulic jednokierunkowych wraz z wyznaczeniem pasa dla parkowania pojazdów oraz wprowadzenie kontrapasa dla rowerzystów na ulicy Nadmorskiej na odcinku od ul. Namiotowej do ul. Zielonej.

Wariant 2 wprowadza ruch jednokierunkowy w ul. Nadmorskiej (na odcinku od ul. Namiotowej do ul. Zielonej) kierunek od ulicy Bałtyckiej w stronę ulicy Zachodniej.

Wariant 3 wprowadza ruch jednokierunkowy w ul. Nadmorskiej (na odcinku od ul. Namiotowej do ul. Zielonej) kierunek od ulicy Zachodniej w stronę ulicy Bałtyckiej.

Te warianty posiadają wiele zalet:

-Uspokojenie ruch poprzez wprowadzenie strefy zamieszkania, ograniczenia prędkości do 30km/h oraz progów zwalniających zwłaszcza w ulicy Nadmorski-
-Stworzenie bezpiecznej i przyjaznej dla rowerzystów trasy ruchu poprzez wprowadzenie kontrapasa;
-Podkreślenie charakteru ulicy Nadmorskiej jako ulicy z priorytetem dla ruchu pieszego, rowerowego;
-Powiązanie istniejących tras rowerowych (ul. Nadmorska, ul. Namiotowa, i ul. Zielona);
-Wprowadzenie ruchu jednokierunkowego zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez:

Wprowadzenie oznakowanych miejsc postojowych na 1 pasie ruchu co porządkuje parkowanie i zwiększa ilość miejsc postojowych;
-Poprawa płynności ruchu drogowego;
-Uspokojenie ruchu drogowego.

Wariant 3 niestety posiada jedną dużą wadę - konieczność lokalizacji nowych przystanków autobusowych oraz trasy przejazdu komunikacji zbiorowej.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama