Clear Sky

14°C

Kołobrzeg

6 czerwca 2023    |    Imieniny: Dominika, Laura, Norbert
6 czerwca 2023    
    Imieniny: Dominika, Laura, Norbert

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Poszukują wód termalnych w Dźwirzynie [wideo]

W Dźwirzynie trwają poszukiwania wód termalnych. Prowadzony jest odwiert, który ma potwierdzić odkrycia badaczy. Według Akademii Górniczo-Hutniczej z Krakowa na działce są wody o temperaturze 56 stopni.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem w Dźwirzynie zostanie wybudowana ciepłownia geotermalna. Służyć będzie ona nowemu obiektowi z naturalnymi wodami termalnymi oraz sanatorium Matki z Dzieckiem. Jednak nie będą to tylko baseny z gorącą wodą i ogrzewanie dla wyżej wymienionych ośrodków. Jeśli woda będzie miała odpowiednie właściwości zasilać ma także ośrodki sąsiadujące.

Według naukowców złoża znajdują się na głębokości około 2 kilometrów. Na razie odwiert sięga 1935 metrów. Koniec poszukiwania przewidywany jest na koniec maja, początek czerwca.

Więcej w materiale wideo.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama