Few Clouds

16°C

Kołobrzeg

30 maja 2024    |    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
30 maja 2024    
    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Rowery elektryczne w Gminie Kołobrzeg

Gmina Kołobrzeg ze środków unijnych zakupiła 4 rowery elektryczne - mają one służyć pracownikom Urzędu oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w realizacji ich obowiązków służbowych.

Urząd Gminy Kołobrzeg nie dysponował nigdy służbowym autem. Mimo wielu zadań, które pracownicy muszą wykonywać w terenie, nie planowano takiego zakupu ze względu na oszczędności. Do sytuacji postanowiono podejść inaczej. 

Biorąc pod uwagę rozbudowany i ciągle rozwijany system ścieżek rowerowych w Gminie Kołobrzeg uznano, że rowery elektryczne są idealnym środkiem transportu. Podczas sezonu, kiedy drogi są zatłoczone pozwalają uniknąć korków, a ich zaparkowanie nie sprawia problemów. Kolejną wielką zaletą jest ekologia. Nie obniżając efektywności pracy w plenerze dbamy o środowisko - taki transport ogranicza emisję dwutlenku węgla.

Zakup rowerów elektrycznych był możliwy dzięki 85% dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Południowy Bałtyk z projektu „Active for All”. Ponosząc minimalne koszty uzyskano nowe, skuteczne rozwiązanie, które pozytywnie wpłynie na wydajność pracy, kondycję urzędników oraz środowisko wokół nas. Jest to kolejny krok w tworzeniu bardziej postępowej, ekologicznej Gminy Kołobrzeg. 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama