Overcast Clouds

16°C

Kołobrzeg

12 kwietnia 2024    |    Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor
12 kwietnia 2024    
    Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Bejnarowicz startuje na wójta, bo taka jest sytuacaja w gminie

W gminie Kołobrzeg jest 7 komitetów wyborczych i pewnych 4 kandydatów na wójta. Przez pewnych, należy rozumieć taki stan rzeczy, że kandydaci na wójta ma ją już co najmniej 8 kandydatów na radnych. 5 kandydat, jak wynika z naszych informacji jeszcze ich zbiera. Natomiast pojawił się 6 kandydat na wójta. Niektórzy mogą być zdziwieni nazwiskiem: Maciej Bejnarowicz. To ten sam Maciej Bejnarowicz, który w połowie lutego w Radio Kołobrzeg i na naszym portalu ogłaszał start w wyborach do Rady Powiatu Kołobrzeskiego (zobacz).

O sprawie dowiedzieliśmy się przypadkiem. Niektórzy mieszkańcy gminy Kołobrzeg byli rozpytywani przez Maciej Bejnarowicza, czy nie chcieliby startować do rady gminy z jego komitetu wyborczego. Ponieważ nie można startować w wyborach do dwóch organów stanowiących jednostki samorządu terytorialnego, więc sprawa była oczywista. Zresztą, sam zainteresowany potwierdził nam zmianę swojej koncepcji wyborczej. Jak powiedział w rozmowie telefonicznej, sytuacja w gminie i pogłębiający się tam konflikt wewnętrzny zmotywowały go do działania i podjęcia decyzji o starcie w wyborach w gminie.

Sprawa zapewne nie będzie taka oczywista dla Macieja Bejnarowicza. Bo to, że jest konflikt i wójtowi Włodzimierzowi Popiołkowi, który ma starać się o reelekcję, rośnie opór, każdy widzi. Natomiast, w gminie Kołobrzeg PiS ma niezwykle słabe poparcie, a Maciej Bejnarowicz jest kojarzony z PiS, nawet z list PiS chciał startować do powiatu. Konkurenci do urzędu wójta wskazują nam jednak coś jeszcze, właściwie nawet przypominają. W ostatnich wyborach do Rady Miasta Kołobrzeg słyszeli, że dzisiejszy radny mieszka w Kołobrzegu. To też mało, bo startował na prezydenta Kołobrzegu, twierdząc, że zna sprawy mieszkańców Kołobrzegu. - Jak widać, można się znać na wielu rzeczach - mówi jeden z kandydatów na radnych. Temat ten zapewne będzie rozgrzewał mieszkańców, którzy będą mieli spory wybór. Wójtem chce zostać, w kolejności alfabetycznej nazwisk, Tomasz Czechowicz, Bartosz Góral, Włodzimierz Popiołek czy Jerzy Wolski.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama