Overcast Clouds

18°C

Kołobrzeg

21 września 2023    |    Imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria
21 września 2023    
    Imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

kołobrzeg, gmina kołobrzeg, sesja, radniNa sesji Rady Gminy Kołobrzeg, radny Krzysztof Szopik zaproponował, aby w obliczu kryzysu, radni zaczęli oszczędzać. Opozycja widzi oszczędności u wójta...


Na XI sesji w tej kadencji, radni sporo dyskutowali, ale było i tak, że głosowali jednomyślnie. Taką uchwałą była ta dotycząca nadania Szkole Podstawowej w Dźwirzynie imienia Jana Pawła II. Radni sporo dyskutowali o podatkach. Opozycja nie zgadzała się, aby podatki rosły i żeby te podwyżki nie były proporcjonalne dla każdej z grup. Dotkliwą zmianą była likwidacja ulg dla emerytów i rencistów. Jak wyjaśniała skarbnik, nie wolno stosować już zwolnień podmiotowych. - Ościenne gminy, które takie zwolnienia uchwaliły, teraz zmieniają swoje uchwały, bo wiem nie przechodziły one przez Regionalną Izbę Obrachunkową - argumentowała Bożena Hok. Wojt Tadeusz Kowalski przypomniał, że zwalnianie są i będą osoby, których nie stać z różnych powodów zdrowotnych lub życiowych na zapłacenie podatku, więc nie ma tutaj zagrożenia dla najbardziej ubogich mieszkańców gminy.

Radny Krzysztof Szopik, w poprzedniej kadencji przewodniczący Rady Gminy, zaproponował obniżenie diet o 300 zł w skali miesiąca. Jak argumentował, w 2012 roku kryzys ogólnoświatowy da się odczuć także w Polsce, dlatego biorąc pod uwagę konieczność oszczędności, proponuje, aby radni zaczęli od siebie. Radni niespecjalnie podjęli ten temat. Zapewne potrzebują to sobie przemyśleć. Natomiast Tomasz Szafrański, były przewodniczący Komisji Gospodarki i Budżetu, zaproponował, aby wójt Tadeusz Kowalski zwrócił uwagę również na swoje wynagrodzenie w okresie kryzysu. Kowalski stwierdził, że nigdy nie wnioskował o swoją podwyżkę, więc sprawy finansowe zostawia Radzie Gminy.

Radny Tomasz Szafrański na dzisiejszej sesji poruszył po raz kolejny sprawę uchwały Rady Gminy, którą uchyliła Regionalna Izba Obrachunkowa. Okazało się bowiem, że pomimo iż radni nie podjęli uchwały o udzieleniu absolutorium, bowiem nie uzyskała ona ustawowej większości głosów, to Urząd Gminy takowa uchwała jednak opuściła. RIO ją zakwestionowała, a przewodniczący Julian Nowicki po raz kolejny tłumaczył się z pomyłki. My natomiast sprawdzimy, co stało się, że pomimo niepodjęcia uchwały, musiała ona zostać uchylona w trybie nadzoru.

kołobrzeg, gmina kołobrzeg, sesja, radni

kołobrzeg, gmina kołobrzeg, sesja, radni

kołobrzeg, gmina kołobrzeg, sesja, radni

kołobrzeg, gmina kołobrzeg, sesja, radni

kołobrzeg, gmina kołobrzeg, sesja, radni

 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama